blank
Kovo 10 d. prasideda Seimo pavasario sesija, kurioje Seimo nariams Jonui Jaručiui (nuotr. dešinėje) ir Raimundui Martinėliui teks spręsti rebusą dėl valstybinių miškų reformos. A. Minkevičienės nuotr.

Jei per žioplumą paslysti ant banano žievės – gali kaltinti tik save ir žievę numetusį. Jei per protekcijas, melus ir kitas vingrybes patenki į Seimą, kaip atsitiko su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nare Greta Kildišiene, moralinė žala Seimo įvaizdžiui  nepamatuojama. O  šie viražai mokesčių mokėtojams kainuos ne vieną šimtą tūkstančių: Anykščių–Panevėžio apygardos rinkėjai turės rinkti naują Seimo narį vietoj iš Seimo sprukusios politikės.

Kaip skandalingą situaciją vertina Sėlos apygardoje išrinkti Seimo nariai – nepartinis, prie „valstiečių“ frakcijos prisijungęs Raimundas Martinėlis ir „valstietis“ Jonas Jaurutis?

Šaukštą deguto teks suvalgyti

J. Jarutis sakė, jog frakcija iki šiol neposėdžiavo skandalingos istorijos klausimu, bet Seimo nariai, kaip ir visuomenė, šia tema kalbasi, svarsto, kodėl ir kur buvo padaryta klaidų? „Yra problema ir ją reikia kuo greičiau išspręsti. Reikėjo tas automobilio sutartis iš karto padėti, kad viskas būtų matoma viešai. Tai, kaip viskas vyko, žinoma, negerai. Gal visi savo spintose turime kokių nors „kliaučių“, kurias surasti padeda žurnalistai. Jų kaltinti tikrai negalima, nes savo pareigą jie atliko puikiai. Visada sakau, kad nėra kvailų klausimų, tik nereikia patiems politikams apsikvailinti. Ar kolegei reikėjo pulti atsistatydinti iš Seimo? Nemanau“, – pastarųjų dienų karščiausią politinę temą svarstė J. Jarutis.

Jo nuomone, kiekvienas, pasiryžęs dirbti Seime, turi įsisąmoninti, jog šios pareigos atveria visas, net ir asmeninio gyvenimo, duris viešumui. „Jeigu bijai ar nenori, kad žurnalistai tavo gyvenimu domėtųsi, nereikia eiti į tokias pareigas. Juk nė vieno varu į Seimą niekas nevaro, kiekvienas pasirenka laisvai. Jau esu sakęs, kad karjerą geriausia pradėti nuo žemiausio laiptelio ir jais kilti nuosekliai, o ne dideliais šuoliais. Taip įgaunama ne tik profesinės, bet ir gyvenimiškos patirties. Kai viskas vyksta per greitai, matyt, pasijunti labai didelis ir galingas, nebeįsivaizduoji, kad ugnis gali nudeginti“, – dėstė didelės politinės patirties  savivaldoje iki Seimo įgavęs J. Jarutis.

Parlamentaras sakė, jog ir pati visuomenė turėtų labiau subręsti, jausti atsakomybę, nes „ne kažkas, o rinkėjai kandidatą deleguoja į Seimą“.

Paklaustas apie partijos atsakomybę dėl brangiai kainuosiančių naujo Seimo nario rinkimų, J. Jarutis neieškojo, kas yra didžiausias kaltininkas. Jo  nuomone, yra ne tik G. Kildišienę delegavusios  partijos, bet ir rinkėjų klaidų, nes jie, Anykščių–Panevėžio apygardos žmonės, šiai politikei suteikė mandatą.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio  „Gimtajame…“

 

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments