blank
Šią savaitę kaustys šaltis, vėjas ir sniegas. A. Minkevičienės nuotr..

„Žiema pagaliau stoja į savo vėžes ir ruošiasi gerokai sušaldyti“, – apie žadamus šios savaitės šalčius sako Biržų meteorologijos stoties vedėjas Bronius Medinis.

Pasak jo, rudeniški orai žiemai ilgai priešinosi, gruodis buvo net trimis laipsniais šiltesnis nei įprastai. Trečiadienį, pasak prognozių, turėtų gausiai pasnigti, laikysis šaltukas, bet jis neturėtų siekti dviženklės padalos.

„Trys karaliai bandys atakuoti šalčiu ir šiaurės vėju. Baisiausia nusimato sausio 5 d., Trijų karalių išvakarėse: dieną ir naktį spirgins 10–14 laipsnių šaltis, pūs stiprus šiaurės vėjas, gūsiuose sieks iki 14 m per sekundę. Taigi jutiminė žvarba beveik padvigubės, pustys“, – dėstė patyręs sinoptikas.

Prognozuoti orus, kai jie tokie nepastovūs, anot B. Medinio, didžiausias išbandymas: „Net patys sinoptikai nebesutaria, kaip bus, vieni kitiems prieštarauja ir prajuokina: anglai sako vienas prognozes, vokiečiai – kitas, rusai apverčia viską aukštyn kojom. Šaltis siauru pleištu lenda pro Maskvą ir vis bando užgriebti Baltijos valstybes, bet nebūtinai pavyksta. Kaip ir politikoje… Jūs arčiau Maskvos, tad šalčio smūgis Rokiškiui kirs daug stipriau nei Vakarų Lietuvai ar  Biržams… Pas jus gali paspirginti iki minus 17, o Biržams porcija bus mažesnės, gal tik iki 10 laipsnių šalčio“, – šmaikščiai orus prognozavo B. Medinis.

Penktadienį gamtos siautėjimas turėtų rimti. Pagal paskutines prognozes šeštadienį iš ryto šaltis dar gali žnaibytis iki minus 15, dieną bus nauja porcija sniego, pustys, tačiau įdienojus oras švelnės, temperatūra dieną turėtų siekti apie minus 4 laipsnius. Sekmadienis numatomas gražiai žiemiškas, ramus, minusinės temperatūros. Tačiau pirmadienis vėl sugrąžins siautulingus orus: naktį ir rytą bus sniego, vėjo, vėl smarkiai kris temperatūra, vietomis gali būti ir stingdančio šalčio. „Pirmasis sausio dešimtadienis bus tikrai smagiai žiemiškas. Dėl smarkaus vėjo reikės suptis į šiltus šalikus ir kailinius. Nusiautės, nusiautės, o vėliau orai, prognozuojama, keik aprims, bet sausis žada būti keliais laipsniais šaltesnis nei įprastai“, – reabilituotis bandančios žiemos orus komentavo B. Medinis.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments