R. Keliuotytės nuotr.

Tręšia organinėmis trąšomis

Lašų žemės ūkio bendrovės vadovas Zenonas Akramavičius „Gimtajam…“ teigė, kad jų laukai tręšiami organinėmis trąšomis, tam turi visus leidimus ir tręšdami jie nepažeidžia jokių įstatymų. „Yra vienintelis laiko apribojimas – tręšti negalima nuo lapkričio iki balandžio 1 d. Mes laikomės šių apribojimų. O ir trąšų nesupilame tiek, kiek leistina – 50 tonų į hektarą“, – teigė Z. Akramavičius, stebėdamasis, kodėl sulaukiama tiek pasipiktinimų, nors tręšiama gryna organika, ne kokiais nors nuodais.

„Jau antri metai naudojame šią technologiją – tręšiame Obelių spirito varyklos biodujų gamybos procese susidariusiomis skystomis atliekomis, kurios visame pasaulyje pripažintos kaip tinkamos organinės trąšos. Juk niekas jų į mėnulį neišveža, tai kodėl mes bijom organikos? Anksčiau kiekviename tvarte augo kiaulės, karvės ir kvapai neerzino, o mūsų trąšų kvapas silpnesnis, bet erzina. Nesuprantu aš šito“, – stebėjosi Z. Akramavičius.

Jo nuomone, tegu geriau komentuoja gamtosaugininkai ir visuomenės sveikatos specialistai, ar yra čia koks pažeidimas.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

azija

5
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
GyventojasManasAgelėUostytojasTo to Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Gyventojas
Gyventojas

100 proc. išduoti leidimai yra negaliojantis. Jei gyventojų sutikimo nėra purkšti šiuos smirdančius nuodus ant laukų, tai apie ką čia diskutuoti. O Lašai pasidarė labiausiai smirdantis kaimas Lietuvoje o gal jau ir Europoje.

Manas
Manas

Juk gryna organika o ne pesticidai ar kiti nuodai. Manau geriau kur pasmirda truputi negu užteršia gamta, giluminius vandenis ir panašiai.

To to
To to

Na juk zmones sako ka smirda ir nepatinka, kokie dar gamtosaugininkai. Isvis kam trest s…. ar kitais nuodais. Del 20 proc didesnio derliaus?

Uostytojas
Uostytojas

Gal ir nenuodinga bet dėl kažkam papildomo pelno,daugybė žmonių turi jausti diskomfortą.O kvepia , tikrai ne žydinčiais sodais

Agelė
Agelė

Nu nori ir kas ?