A. Minkevičienės nuotr..

Apsidžiaugė per anksti?

Maršruto išsaugojimo reikalais rūpinęsis rajono mero patarėjas Vytautas Saulis rugsėjyje pasidalino gera žinia, kad traukinys kursuos ne tik tris dienas kaip šiuo metu, o kasdien. Jis informavo, jog „Lietuvos geležinkelių“ Keleivių pervežimo departamentas į 2019–2020 m. maršrutų projektą įtraukė mūsų kraštui labai reikalingą atkarpą.

„Gimtasis…“ daug kartų rašė apie tai, kad už keleivinio traukinio maršruto „Šiauliai–Rokiškis–Šiauliai“ išsaugojimą ne vienerius metus kovėsi mūsų ir Kupiškio rajonų gyventojai.

Maršrutas išsaugotas, bet nauji grafikai, apie kuriuos keleivius jau informuoja traukinio palydovai, sukėlė nepasitenkinimą. Redakcijai skambinusių žmonių nuomone, pradėjus traukiniui kursuoti nauju laiku, nebeliks galimybių šeštadienį iš Šiaulių, Panevėžio, Kupiškio į Rokiškį atvykti ryte, o sekmadienio popietę iš Rokiškio ta pačia kryptimi išvykti.

Derino prie studentų ir vykstančiųjų į darbą

V. Saulio žiniomis, nauju grafiku traukinys turėtų pradėti kursuoti šių metų gruodyje. Išklausęs, kodėl keleiviai jau dabar nepatenkinti būsimais pokyčiais, mero patarėjas paaiškino, jog traukinio važiavimo grafikai derinti taip, kad būtų patogu rokiškėnams į darbus ar studijas Šiauliuose, Panevėžyje nuvykti ryte, o vakare sugrįžti.

Kasdien kursuosiantis traukinys iš Rokiškio į Šiaulius išvyks 5.00 val.,  Šiauliuose bus 7.30 val. Iš Šiaulių traukinys išvyks darbo dienai pasibaigus – 17.30 val., į Rokiškį atvyks vakare, 20.00 val. Maršruto laikas derintas taip, kad keleiviai, į Šiaulius nuvykę traukiniu, ypač vasaros sezonu, kitu traukiniu galėtų pasiekti Klaipėdą.

„Sulaukiau ir aš kelių skambučių. Viena gyventoja skundėsi, kad jai naujasis traukinio laikas bus nepatogus nuvykti į sodą. Maršrutų grafikų nepriderinsi prie kiekvieno keliaujančio, „Lietuvos geležinkelių“ bendrovė vertino keleivių srautus ir ekonomiškumą. Jeigu kelionių laikas bus labai nepatogus keleiviams, ateityje gal bus galima koreguoti. Nepatogumų bus traukinio mašinistams ir palydovams, nes jiems teks nakvoti Rokiškyje“, – svarstė V. Saulis.

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Austėja Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Austėja
Austėja

ačiū Vytautui Sauliui už pastangas dėl traukinio. Labai tinkamas laikas. Dar pasirūpinkite, kad kursuotų miesto autobusas ir nuvežtų 5 valandai į stotį keleivius. Ačiū.