Stanislovas Dambrauskas. J. Kačerausko nuotr.

(papildyta nauja informacija 10.30 val.)

Balandžio 11 d. paskelbta, jog 17 d. šaukiamas rajono tarybos posėdis, kuriame bus teikiami kandidatai į vicemero ir savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Už šių pareigūnų kandidatūras balsuojama slaptai.

Prašė pakeisti

Pirmadienį posėdžiavusi rajono socialdemokratų skyriaus taryba turėjo priimti lemiamą sprendimą dėl kandidato į vicemerus. Pagal naujai susiformavusią tarybos aritmetinę daugumos sutarimą, ši pozicija buvo atiduota socdemas. Bet prieš jų pateiktą kandidatą į vicemerus skyriaus pirmininką Tadą Barauską rajono meras Antanas Vagonis stojo piestu ir nesileido į jokius kompromisus net ir iškilus realiai tiesioginio valdymo grėsmei.

„Aš tarybos susirinkime pasakiau, kad manęs į šią poziciją nebeteiktų, paprašiau, kad būtų pasiūlyti kiti kandidatai. Mes, socialdemokratai, norime dirbti rajono žmonėms ir tikrai nenorime, kad rajone būtų įvestas tiesioginis valdymas“, – apsisprendimą atsitraukti ir prašyti partiečių pakeisti kitą kandidatą pakomentavo T.Barauskas.

Norėjo jaunesnio, parinko labiau patyrusį

Socdemų tarybos susirinkimui buvo pasiūlyti du kandidatai: tarybos nariai Vytautas Vilys ir Stanislovas Dambrauskas. V. Vilys pretenduoti į vicemerus atsisakė. „Toks buvo mano apsisprendimas. Visada deklaravau, kad reikia ieškoti jaunesnio žmogaus. Buvo ir kitų priežasčių. Esu dirbęs meru, žinau, kaip svarbu iniciatyvos, mero ir tarybos darnus darbas. Ar taip ir bus, jei vicemeru bus paskirtas Stanislovas? Gal, jei meras sugebės savo charakterį pakeisti“, – svarstė V. Vilys.

Socdemų taryba pritarė vienintelei S. Dambrausko (jis – rajono tarybos Socialdemokratų frakcijos vadovas) kandidatūrai.

„Nesakyčiau, kad troškau. Kažkam reikėjo aukotis, kad nebūtų įvestas tiesioginis valdymas. Nerimta ir gėda prieš rajono žmones būtų… Kalbėjausi su meru prieš socdemų tarybos susirinkimą, sakė, kad mano kandidatūra jam tinka. Esu gamybininkas, norėčiau kuruoti ūkinę sritį, jeigu būsiu paskirtas į vicemerus“, – netryško džiugesiu dėl neplanuoto aukšto politinio posto S. Dambrauskas.

Šios pareigos – metams, nes kitų metų vasaryje vyks savivaldybių merų ir tarybų rinkimai. Jeigu S. Dambrauskas bus paskirtas mero pavaduotoju, jam teks palikti VĮ „Kelių priežiūra“ Panevėžio padalinio Rokiškio kelių tarnybos viršininko pareigas. S. Dambrauskas vicemero kėdėje – ne naujokas: jis šios duonos jau ragavo 2001–2003 m.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

kasyba

6
Rašyti komentarą

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
HENKAKoncervasLitwinasJorėSmėlio dėžė Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Koncervas
Koncervas

Panašu kad socdemai blefuoja: kaži ar patys už Dambrauską balsuos?

Litwinas
Litwinas

Tai ir toliau tokioj pat duobėj kapanosimės, jei bus į valdžią statomi ekskomunistai. Ar nėra jaunesnių žmonių, neragavusių LKP ir komsomolo, kurie susipažinę su dabartinėmis realijomis ir suvokia visą situaciją, ir dirbtų rajono, o ne partijos ar asmeniniams interesams? Tie, kurie niekada nesižvalgytų į „šlovingą“ praeitį. Liūdna…

Jorė
Jorė

O tai ponas Barauskas daug ankščiau šito padaryti negalėjo?? Juk senai buvo aišku, kad meras jo kandidatūros neteiks…vaikų darželis

Smėlio dėžė
Smėlio dėžė

Kur žiūri vyriausybės atstovė. Kaip suprantu tiesioginio valdymo įstatymas negalioja.

Rinkėjas
Rinkėjas

Pagaliau socedmai susiprato ir atėjo į protą. Kiek gi galima kenkt rajono gyventojam ir politiškai sau kaip partijai. Tokį sprendimą reikėjo priimti iškart po tarybos posėdžio, kai buvo pasakyta, jog pirmasis kandidatas nebus teikiamas. Taip būtų buvę mažiau pakenkta sau. Kad pakenkta sau, net nekyla abejonių, tačiau kokiu mastu, paaiškės po rinkimų.

Henka

Ne susiprato o issigando…