15 min nuotr.

Teismas, įvertinęs visų meškos laikymo sąlygas tikrinusių tarnybų – Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdybos Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvūnų gerovės centro  vertinimo rezultatus bei išklausęs paties meškos savininko paaiškinimus, nusprendė, kad administracinės nuobaudos paskirtis bus pasiekta už nusižengimus N. Zobovui skiriant baudas ir konfiskuojant mešką.

Bylos medžiagoje pažymima, kad Aplinkos apsaugos agentūra dėl padarytų pažeidimų ir neįvykdyto privalomojo nurodymo VšĮ „Ąžuolyno meškučių cirkas“ panaikino leidimą laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus. Be to, siekiant užtikrinti, kad būtų žinoma meškos buvimo vieta bei užkirstas kelias galimiems aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimams, šių metų birželį rudosios meškos patinas Vipas buvo paimtas ir laikinai globai bei saugojimui perduotas Lietuvos zoologijos sodui.

Teismo posėdyje buvo aiškinamasi ir dėl kitos meškos – patelės vardu Kvina dingimo. N. Zobovas keitė savo parodymus. Administracinius nusižengimus tyrusiems pareigūnams buvo nurodęs, kad meška buvo paleista į laisvę. Tuo tarpu teismui teigė, kad meška nugaišo. Bylos medžiagoje nurodoma, kad meška Kvina buvo laikoma mažos talpos sunkvežimio puspriekabėje, taip pažeidžiant norminių aktų reikalavimus, kurie vertinami kaip gyvūno kankinimas ir dėl ko šiam gyvūnui galėjo grėsti mirtis.

„Teismas sprendė, kad yra pagrindas taikyti administracinio poveikio priemonę – augintos meškos patino vardu Vipas konfiskavimą. Manoma, kad nesudarant tinkamų sąlygų laukinių gyvūnų laikymui, ateityje kiltų pavojus meškos patino vardu Vipas sveikatai ir gyvybei“, – teigė bylą nagrinėjęs Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmų teisėjas Artūras Dilys.

N. Zobovas pripažintas kaltu padarius keturis administracinius nusižengimus – žiaurų elgesį su gyvūnu, jo kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, šio nusižengimo pakartotiną atlikimą, kliudymą įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jų teises ir pavestas pareigas bei aplinkosaugos pareigūnų pakartotinai skirtų reikalavimų neįvykdymą laiku. N. Zobovui už administracinių nusižengimų padarymą skirta galutinė subendrinta 1300 eurų bauda su rudosios meškos patino vardu Vipas konfiskavimu.

Nutarimas per 20 kalendorinių dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus.

Parengta pagal Panevėžio apylinkės teismo informaciją

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie