Gimtasis Rokiškis Aktualijos Teisėjas Artūras Dilys apie karjeros ir gyvenimo startus

Teisėjas Artūras Dilys apie karjeros ir gyvenimo startus

Rokiškėnas teisėjas Artūras Dilys nuo liepos 7 d. verčia naują karjeros lapą. Šalies prezidento dekretu jis paskirtas Panevėžio apylinkės teismo, jungiančio penkis teismo rūmus, pirmininko pavaduotoju. Naujos pareigos, sako teisėjas, nieko esminio jo tarnyboje nepakeis, tik padidės administracinio darbo.

1298
1

Pradžia – policijos uniforma

A. Dilys sakė, jog dar mokykloje jį traukė darbas su baudžiamosiomis bylomis. Todėl ir studijų metų pasirinko baudžiamąją teisę. Po studijų – nuo 1997 m. – darbas policijoje. Tačiau čia jis neužsibuvo – po trejų metų tarnybos persikraustė į prokuratūrą. Šešerius metus dirbo prokuroru, po to karjera pasuko į teismą. „Visi darbai labai įdomūs, savitos specifikos. Kaip sakoma, perėjau visus svarbiausius laiptelius: nuo tyrimo pradžios policijoje, prokuratūros kontrolės iki galutinio sprendimo priėmimo teisme“, – apie profesinius vingius sakė A. Dilys. Nors jo specializacija – baudžiamoji teisė, tačiau po teismų pertvarkos tenka nagrinėti ir administracines, civilines bylas.

Kas pasikeis?

Po atostogų, kitą savaitę, į Rokiškio teismo rūmus A. Dilys sugrįš jau kaip Panevėžio apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas baudžiamajai teisei. Teisėjas sako, jog naujos pareigos iš esmės mažai ką pakeis: truputį sumažės bylų, bet padaugės administracinio darbo. A. Dilys bus atsakingas už teismo proceso dalyvių nušalinimą, baudžiamųjų bylų paskirstymą, rezultatų apibendrinimą ir problemų, jeigu jų iškils, sprendimą.

Pasak A. Dilio, apylinkės teismai nebenagrinėja rezonansinių bylų, kaip būdavo anksčiau. Iš pirmųjų baudžiamųjų bylų, kurias jam teko nagrinėti, labiausiai atmintin įstrigusi merginos išžaginimo Kamajų seniūnijoje byla, kurios nagrinėjimo peripetijos buvo painios ir ilgos, nes įtariamųjų teko ieškoti net užsienyje. Vienos bylos išnagrinėjamos greitai, kitos, nors iš pirmo žvilgsnio nesudėtingos, užtrunka net metus. Neseniai Kupiškyje jam teko nagrinėti vaikų globos namų bylą, kurios medžiaga – 20 tomų. „Kartais darbo valandų teisme pristinga, tenka ateiti savaitgaliais, padirbėti namuose. O būna, kad teismo posėdis suplanuotas visai dienai, bet neatvyksta kuris nors dalyvis. Truputį išmuša iš vėžių, tenka keisti planus“, – dėstė A. Dilys.

Per metus vienam teisėjui tenka išnagrinėti apie 900 bylų.

Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Rokiškėnas
Rokiškėnas
2020 3 liepos 13:54

Keista, kad A.Dilys nenori prisiminti skandalingai pasibaigusios UAB “Daivida”, arba dabartinės “Rokiškio mėsinės” bylos dėl vokelių. Daugelį metų čia buvo slepiami mokesčiai, vykdoma dviguba buhalterija , už rankos net nučiupti darbuotojai algos išmokėjimo dieną , rastos knygos ir ….šnipštas. Tik kelių šimtų litų baudos vargdieniams. Prašome gerb. Dilio platesnio komentaro šiuo klausimu .