blank
S. Daščioro ir A. Stanio nuotr.

Ukrainos skausmo fone

Daugiau nei pusė salės žiūrovų, kuklus oficialus atidarymas, pinigų aukojimas, liūdnas choreografų šokis, tylos minutė ir profesionalo saksofonisto ukrainiečio Andrey Chmuto kūriniai – pradžioje fojė, paskui ant scenos – atidarymas praėjo Ukrainos karo fone. „Andrey net norėtų stilistiškai padaryti vieno kūrinio klipą. Jam čia labai patiko. Jį pakvietėme ir į uždarymą – viltingai sakė, kad jis galbūt jau bus grįžęs namo, į Kyjivą. Ilgai kalbėjomės. Tą dieną, kai prasidėjo karas, buvo Amerikoje, dirbo įrašų studijoje ir iš Amerikos skrido tiesiai į Vilnių. Čia iš Kyjivo atvažiavo žmona su dvimete dukryte. Išgyveno, kad scenoje jis be kostiumo, nes visi daiktai liko tėvynėje“, – sakė Rokiškio kultūros centro direktorė Vaiva Kirstukienė.

Bilietus perka sunkiai

V. Kirstukienė pripažino, kad bilietus į kitus festivalio spektaklius rokiškėnai perka sunkiai. „Nesame ypatingas miestas, kur žmonės šiandien neperka bilietų. Taip yra visur. Aišku, yra keli spektakliai, į kuriuos bilietai perkami, tačiau visa kita – liūdesys. Nepaisant nieko, Klaipėdos jaunimo teatras tikrai atvažiuos, jie jaučia pareigą čia būti“, – atvira direktorė.
Penktadienio rytą ji sakė, kad nė vienas spektaklis kol kas nėra atšauktas. „Todėl kviečiame pirkti bilietus ir ateiti. Aišku, dabar yra tendencija pirkti prieš dieną, būtų kvaila kažką atšaukinėti. O tokio planavimo, koks buvo, nebėra. Dėl nesaugumo. Tačiau festivalis išgyvena sunkius laikus ne pirmą kartą. Mes turime jį išsaugoti, todėl tas vieniems kitų palaikymas yra prasmingas. Kas šiandien yra teatras? Tai yra gyvos akys, žmonės, turime klausyti ir būti, čia kaip pareiga“, – kalbėjo V. Kirstukienė.

Žinia norintiems aukoti – lėšos Ukrainai bus renkamos viso festivalio metu.

Visą mėnesį žiūrovams bus pristatomi tiek premjeriniai, tiek seniau pastatyti spektakliai, tačiau visus juos siejanti gija – gvildenamos temos apie tikrąsias vertybes: žmogiškumą, tarpusavio santykius ir ryšius, vienas kito klausymąsi ir supratimą.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Daiva
Daiva
2022 1 balandžio 14:06

Labai džiugu, kad turime teatrų festivalį. Tačiau gal reikėtų pagalvoti apie ilgesnį festivalio laikotarpį? Bilietai nėra pigūs, leisti sau per mėnesį nueiti į kelis spektaklius nedaug kas gali. O ir eiti į spektaklį kas antra diena jau nebe pramoga, o darbas.