blank
Redakcijos archyvo nuotr.

„Klausimas – ar tokiame prioritetiniame sąraše turi likti tik keli dideli renginiai? Praūžė vienas ar kitas – ir baigėsi visi renginiai. Ar vis dėlto visos grupės svarbios? Kai keliamas klausimas, ar kuri nors renginių grupė turėtų tapti donoru kitai – tvirtai sakau ne. Vis dėlto kultūrinis paveikslas turi būti margas. Liktume labai vienspalviai. Jau dabar visoje Lietuvoje kalbama, kad kai kurių žmonių skonis yra negrįžtamai pasikeitęs – jie tauriosios, edukuojančios kultūros nepripažįsta. Tiesiog neima. Ir tai pasekmė to, kad donoravome tuos renginius, kurie tauriosios kultūros neugdo. Ir toks procesas vyko visoje šalyje. Bet tokių renginių reikia. Bėda tik ta, kad neturint užtektinai pinigų, kartais organizuojama kaip išeina“, – komentavo renginių prioritetus I. Matelienė, pridurdama, kad kitais metais savivaldybė būtinai rems ir skirs dėmesį Panemunėliui – mažajai Lietuvos kultūros sostinei.

Tuo tarpu tarybai kilo kitokių klausimų – ar ne per mažai dėmesio mažesniems bendruomenių renginiams, kodėl tik vienas sporto renginys įtrauktas, nors yra kitų, ne mažiau įdomių? I. Matelienė į tai atsakė, kad tam yra kitos programos, viena iš jų skirta būtent bendruomenių renginiams, bet ji sudaroma einamiesiems metams. O dėl sporto renginių buvo gauta tik viena paraiška dėl „Samsonas Rally Rokiškis 2022“ – ji ir buvo patenkinta. Kiti rajono sporto renginiai paraiškas teikia pagal kitus projektus.

Nors diskusijų ir abejonių būta, taryba balsų dauguma prioritetinių renginių sąrašą patvirtino (žr. lentelėje apačioje), o jį tarybai pateikusi I. Matelienė teigė, kad sąraše atsidūrę renginiai dabar turi savotišką apsaugą. „Jeigu sulauktume kokio nors sunkmečio, tai būtų tie renginiai, dėl kurių susitarėme, kad juos norime išsaugoti – jie būtų vis tiek bent minimaliai remiami“, – komentavo savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja.

Pasak I. Matelienės, organizatoriams renginiai kainuoja kur kas daugiau, nei savivaldybė gali paremti. Bendrai paskaičiavus šių renginių biudžetą, jis siekia apie 190 tūkst. eurų, o savivaldybė prisideda vos 34 proc. visų reikalingų lėšų. Renginiai suskirstyti pagal atskiras grupes, todėl vieni iš kitų lėšų neatima.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Renginių lankytoja
Renginių lankytoja
2021 28 rugsėjo 22:34

Be komentarų. Siaubas, atrodo,kad rajone tik vienas kultūros centras, kitur nevyksta renginiai, pinigų nereikia,dirbkit kaip išmanot. Siaubas.

lankytojas
2021 17 spalio 21:15

Man tai irgi siaubas,kai visems renginiams 65t, o kažkokiam samsono raliui-kelių išdraskymo išlaidos tikriausiai neiskaičiuotos 17 000eur.Tai pinigų švaistymas ir chuliganų,kelių gaidelių dauginimas.Gal todėl Rukiškyje vairavimo kultūra labai žema.