blank
Rokiškio grafaitė Elžbieta Pšezdzieckytė (1913–1970) asmenukę prie muziejaus jau pasidarė. Muziejaus nuotr.

Sausio 20-ąją Rokiškio krašto muziejus kviečia švęsti Tarptautinę asmenukių muziejuje dieną (angl. International Museum Selfie Day). Šiemet ši diena šiek tiek kitokia – žmonės kviečiami lankytis muziejaus teritorijoje ir joje fotografuotis, o vaizdus žymėti @rokiskio_muziejus #Rokiškiokraštomuziejus #AsmenukėMuziejuje #MuseumSelfie ir jais dalintis socialiniuose tinkluose. Dalintis galite ir anksčiau muziejuje daryta asmenuke, tai bus proga perkratyti savo tūkstantinius nuotraukų albumus.

Asmenukių muziejuose dienos iniciatorė – kultūros tinklaraštininkė, tarptautinių kultūros programų koordinatorė ir muziejų entuziastė iš Didžiosios Britanijos Mara Dixon. Idėja kilo jai su dukra lankantis muziejuose. M. Dixon pasiūlė šią mintį socialinių tinklų projektui „Culture Themes“, išnaudojančiam socialinių tinklų galimybes muziejų populiarinimui. Pirmą kartą Asmenukių muziejuose diena minėta 2014 m. sausį. Akcijos sėkmė buvo netikėtai didelė: jau pirmaisiais metais internete pasidalinta keliolika tūkstančių asmenukių iš muziejų visame pasaulyje. 2015 m. jų buvo jau keliasdešimt tūkstančių.

Asmenukių dienos tikslas – atgaivinti muziejus ir jų ekspozicijas, pristatyti juos kaip aktyvias, dinamiškas, šiuolaikiškas kultūros institucijas. Fotografuotis muziejuose kviečiama ne tik tądien, bet ištisus metus, o Asmenukių muziejuose dieną masiškai dalinamasi tomis fotografijomis socialiniuose tinkluose.

Pasidalinusiems savo asmenukėmis Rokiškio muziejininkai padovanos apsauginę veido kaukę su šypsena iš muziejuje saugomo paveikslo (bus išrinkta po vieną laimėtoją „Instagram“ ir „Facebook“ soc. tinkluose).

Muziejininkai ragina: nepamirškite muziejaus puslapiuose paspausti „Patinka“ arba „Follow“.

Krašto muziejaus inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments