Angelo Frosio. J. Kačerausko nuotr.

Rokiškio krašto garbės pilietis Angelo Frosio mūsų krašte puikiai žinomas ne tik kaip sūrininkystės ekspertas, sūrių kūrėjas, bet ir kaip mecenatas. Vienas iš jo remtų ir sumanytų projektų – prakartėlių ekspozicijos atidarymas Rokiškio dvaro teritorijoje.

Šią idėją A. Frosio pasiūlė 1998 m. ir Krašto muziejus entuziastingai jai pritarė. Dabar prakartėlių kolekcijoje, įkurdintoje Rokiškio dvaro teritorijoje esančiame senoviniame kluone, sukaupta apie pusantro šimto įvairių darbų, tarp jų ne vienas sukurta garsiausių Lietuvos medžio meistrų.

Kaip sako A. Frosio, Rokiškyje sukauptos pačios gražiausios pasaulyje prakartėlės. „Esu krikščionis, katalikas ir man prakartėlė labai svarbi nuo pat vaikystės. Mano tėvynėje Italijoje kiekviena šeima, laukdama Kalėdų, savo namuose įrengia prakartėlę, o pirmąją prakartėlę man padovanojo mama. Taip prasidėjo mano gyvenimo prakartėlių istorija“, – pasakoja A. Frosio.

Prakartėlių ekspozicijoje gruodžio 8-ąją 15.30 ir 16.30 val. A. Frosio rengs edukacines programas. „Kalbėsime apie pasaulio sukūrimą, pradžią ir evoliuciją. Prakartėlės – tikras šios temos simbolis, jose slypi labai stipri prasmė“, – įsitikinęs A. Frosio. Meniškomis improvizacijomis garsėjantis italas išsamiau apie edukacijas nepasakojo – kvietė užsukti ir pamatyti.

kultūrkė mažas

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie