Atšvaitai padeda išvengti nelaimių. Redakcijos archyvo nuotr.
Atšvaitai padeda išvengti nelaimių. Redakcijos archyvo nuotr.

Susisiekimo ministerija primena, kad rugsėjo-gruodžio mėnesiais, kai tamsusis paros metas ilgėja, dažnesnės nepalankios oro sąlygos ir blogas matomumas, eismo dalyviai, ypač pėstieji, turėtų dar labiau pasirūpinti savo saugumu keliuose ir gatvėse.

Atšvaitai. Redakcijos archyvo nuotr.
Atšvaitai. Redakcijos archyvo nuotr.

„Trejų praėjusių metų statistiniai duomenys rodo, kad net 10 iš 12 skaudžiausių eismo nelaimių įvyko šlapiame ar slidžiame kelio vingyje“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Pėstiesiems rudens/žiemos laikotarpio tamsiuoju paros metu reikia dėvėti ryškiaspalves liemenes ar drabužius su šviesą atspindinčiais elementais, reikėtų nepamiršti atšvaitų ar žibintų. Kelkraščiu ar važiuojamosios dalies pakraščiu reikia eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, o į kitą kelio pusę, jei matomumo zonoje nėra pėsčiųjų perėjos ar sankryžos, pereiti gerai apžvelgiamoje vietoje ir tik įsitikinus, kad eiti saugu.

Kai kelyje tvyro rūkas, smarkiai lyja, sninga, šlapia ar slidu, vairuotojai turi pasirinkti saugų greitį. Prieš kelionę svarbu pasirūpinti technine transporto priemonės būkle: patikrinti, ar yra langų valymo skysčio, ar veikia priekiniai, galiniai ir rūko žibintai, stiklų valytuvai ir stiklo apipūtimo įrenginiai, taip pat labai svarbu patikrinti padangų būklę.

2015 metais šalies keliuose žuvo 81 pėsčiasis – trečdalis visų pernai keliuose žuvusių eismo dalyvių. Pažymėtina, kad net 60 (74,1 proc.) iš jų žuvo tamsiuoju paros metu. Daugelio šių nelaimių priežastis – vairuotojams nematomi ar sunkiai įžiūrimi pėstieji.

Praėjusių metų rugsėjo-gruodžio mėnesiais Lietuvos keliuose žuvo 47 pėstieji, iš kurių 37 – tamsiuoju paros metu. Pernai spalį žuvo 7 pėstieji (tamsiuoju paros metu – 4), lapkritį – 19 (16), gruodį – 17 (14).

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie