VMU nuotr.

Sutvarkyta daugiau nei planuota

Akcijos metu mūsų rajone buvo švarinamas Sacharos miškas Pandėlio girininkijoje. Kadangi į kvietimą dalyvauti talkoje atsiliepė net 25 rokiškėnai – Kamajų Antano Strazdo gimnazijos jaunieji miško bičiuliai ir jų mokytoja Jolanta Vygėliene bei Skemų socialinės globos namų gyventojai – buvo aptvarkyta didesnė teritorija, nei planuota. „Akcija „Miško kuopa“ buvo sėkminga – sutvarkėme ne tik Sacharos mišką, bet ir nemažą dalį Kamajų girininkijos miškų“, – pasakojo VĮ Valstybinių miškų urėdijos Rokiškio regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Justas Vojega.

Džiugina moksleivių įsitraukimas

Ši akcija organizuojama trečią kartą ir kiekvienais metais sulaukiama panašaus skaičiaus talkininkų. „Akcijoje aktyviausiai dalyvauja jaunimo organizacijos ir rajono moksleiviai, džiugu, kad mūsų rajono jaunimas yra neabejingas ir mylintis gamtą. Tikiu, kad ateis diena, kai tokių akcijų nebeprikeiks ir supratingos visuomenės dėka galėsime džiaugtis švariais miškais“, – viltimi dalinosi miškininkas.

Po talkos – pietūs ir grybų radybos

Anot jo, akcijos metu surinkta apie 1,5 t šiukšlių: dažniausiai miškuose randamų padangų, stambiųjų ir mišrių atliekų, nors šias atliekas rajono gyventojai nemokamai gali pristatyti į aikštelę Rokiškio mieste. „VMU Rokiškio regioninis padalinys surinktas atliekas perduoda perdirbti registruotiems atliekų tvarkytojams“, – pridūrė J. Vojega.

Miškininkai su talkininkais darbavosi nuo 10 iki 14 val. Po darbų miškininkai tradiciškai talkininkus vaišino pietumis gamtoje, o ir talkininkai neskubėjo skirstytis, nes oras lepino, ne vienam ir grybų pavyko rasti.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: