blank
Iš maišų traukiami ąžuoliukų ryšuliai. Nuotr. V. Bičiūnaitės.

Naujai įveisiamas miškas buvo sodinamas į Sėlynės girininkijai priklausančiame Raisto miške. Į pagalbą miškininkams atvažiavo apie 20 talkininkų. Didžiausias būrys susirinko iš Rokiškio jaunimo centro. Rokiškio profesinio mokymo centrui atstovavo keletas darbuotojų su savomis atžalomis.

Pasak miškininkų, didesnio pulko talkininkų galbūt nesulaukta todėl, kad juos išgąsdino orų prognozės, žadėjusios lietų. Ir patys miškininkai pasiruošė lietui – dėl visa ko atsivežė ir surentė erdvią palapinę.

Darbas prasidėjo 10 valandą trumpu instruktažu, kaip teisingai pasodinti sodmenis, kad jie prigytų. 1,8 ha plote planuota įkurdinti 6 tūkst. 700 ąžuolo ir 600 eglių sodmenų, išaugintų VMU Rokiškio regioninio padalinio medelyne. Toks įspūdingas skaičius ąžuoliukų telpa į 1,6 ha.

Ąžuoliukai trimečiai, jų šaknų sistema gana didelė, todėl norint tinkamai paruošti duobę, tekdavo iškelti ne vieną kastuvą žemių, o eglutes sodinti daug paprasčiau.

Talkininkai daug prisilankstė, nes kasėjams teko matuoti atstumą tarp eilėmis sodinamų medelių. Atstumas turėjo būti 120 cm – tokio ilgio yra kastuvas.

Visas plotas skirtas ūkiniam miškui, jis bus aptvertas nuo žvėrių saugančia tvora. Miškininkai pasidalino daugelio metų pastebėjimu, kad per talkas pasodinti sodmenys labai gerai prigyja, nes žmonės juos sodina atidžiai, neskubėdami.

VMU Rokiškio regioninio padalinio vadovas Kęstutis Skvarnavičius linkėjo talkininkams: „Kai sulauksite brandaus amžiaus, atvežkite vaikus, anūkus parodyti, kad tai jūsų rankomis sodintas miškas.“ Kiek medelių prigijo, pasimatys jau šią vasarą.

Rokiškio padaliniui pavaldžioje Šimonių (Kupiškio r.) girininkijoje taip pat vyko miškasodis.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: