Redakcijos archyvo nuotr.

„Gimtojo…“ internetinėje svetainėje skaitytojų klausėme: kaip vertinate Rokiškio 521-ojo gimtadienio renginius? 8,85 proc. pasisakiusiųjų vertina teigiamai, 35,10 proc. – neigiamai, 40,71 proc. nuomone, šventės galėjo nė nebūti, 15,34 proc. neturi nuomonės. Apklausa puikiai atspindi miestiečių nuotaikas. Net keturias dienas vykusioje šventėje apsilankė vos vienas kitas žmogus.

Pliekia, tiesa, per vėlai

Rajono meras Ramūnas Godeliauskas ketvirtadienį su kultūros įstaigų vadovais ir aptarė miesto šventę. Nors buvo ir gražių momentų, jie nebuvo aiškiai pastebimi dėl organizavimo spragų. Meras savo siūlymus išdėstė feisbuko paskyroje: „Miesto šventė turėtų vykti Nepriklausomybės arba Sąjūdžio aikštėse, kad būtų lengviau prieinama miestiečiams ir svečiams, įstaigos savo renginius turi organizuoti įprastu laiku ir tvarka, o ne „pritraukiant“ prie miesto šventės, būtina tartis dėl renginių su jaunimo organizacijomis. Koncertinė programa buvo nevykusi, todėl būtina viešai diskutuoti dėl atlikėjų ar grupių. Šventė neturi tęstis 4 dienas. Bus atliktas vidaus auditas dėl šventės organizavimo trūkumų ir spragų…“

„Nuleis“ spręsti žmonėms

Rajono savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai Irena Matelienė sakė, kad buvo atlikta kitų miestų švenčių programų analizė, dviratis iš esmės tas pats, mes nesame išskirtiniai. Tiesa, anot specialistės kodėl mes negalime tapti pirmieji pakeitę šventės modelį?

„Susitikime kalbėjome apie tikslinius šventės renginius ir renginius, kuriuos su miesto švente sieja tik data. Senu, visuotinai nusistovėjusiu įpročiu viskas, kas „kruta“ mieste, tiesiog įtraukiama į programą. Žmonėms reikia aiškumo. Kalbėjome apie privalomas diskusijas su įvairaus amžiaus miestiečiais, iniciatyvų skatinimą. Šiuolaikiniai žmonės iniciatyvūs, jie sugalvoja bendruomeninių akcijų, bėgimų, žygių ir kitokių veiklų. Organizatoriai siūlys balsuoti, kokius atlikėjus pasikviesti. Puikiai žinau, kad kito atlikėjo norėjusieji vėl liks nepatenkinti“, – sakė I. Matelienė.

Pasako jos, per spalio mėnesį ketinama pasiruošti, generuoti mintis, paskelbti bendruomenės apklausą, o lapkričio mėnesį susitikti su kviestine skirtingo amžiaus grupe į diskusiją apie kitų metų šventę.

Subscribe
Informuoti apie
guest
6 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kraštietis
Kraštietis
2020 30 rugsėjo 19:25

Nei čia tų renginių per daug nei ką. Buvo ir įdomių. Aišku, pasitempti yra kur. Bet turim ką turim, tie patys žmonės negali visko padaryti kitaip, nes jie mato pasaulį taip kaip mato. Tik daugiau skirtingų žmonių tokius dalykus gali pakeisti. Na ir dar yra žmonių skoniai skirtingi. Tačiau žinoma, daryti renginius penktadienį vidury darbo dienos, kai jau ruduo, na kas gali tokiu metu švęsti? Nedaug, kas matyt. Be to ir pandemija, iš viso nerekomenduotina į renginius eiti. Meras burnojo, kad negalima įstaigų renginių pritempti prie gimtadienio. O tai leiskit paklausti, kiek dabar lėšų yra skiriama kultūrai, ir ar padidės… Skaityti daugiau »

arunas
arunas
2020 28 rugsėjo 12:49

nesuprantu ką ten keist ar “plakt” reikia. Šventės programa įdomi, tik covid 19 atbaido.

CINIKe
CINIKe
2020 27 rugsėjo 20:32

tvora,geriau butu istiese miskuose nuo zveriu ,kad nebegtu ant kelio ,maziau avariju butu

Asta
Asta
2020 26 rugsėjo 17:59

Gyvenu ne Rokiškyje bet siemetine jūsų šventės programa tikrai pasidžiaugiau. Tiesa nežinau ar įvyko viskas kas buvo suplanuota bet Mindaugo Zimkaus Karinos Krisko ir Jaronimo Miliaus dalyvavimas šventė kelią į puiku AUSTA LYGI! Tiesa reikia turėti išsilavinimą ir žinių kad suprastum kokio lygio dainininkai scenoje stovi! Ir šiuo atveju visai nesvarbu ar Zimkaus dainuoja barokine muzika ar populiarias dainas… Visai nesvarbu ar Krisko ir Milius dainuoja popsa ar džiazą ar lietuviška estrada ar klasika…

Įdomu
Įdomu
2020 25 rugsėjo 16:17

O ką apie šventę sako patys organizatoriai?

Miškų ūkio gyventojas
Miškų ūkio gyventojas
2020 25 rugsėjo 15:28

Kodėl renginių organizatoriai nepagalvoja apie Miškų ūkio ir jo apylinkių gyventojų patekimą į bet kurias Rokiškio dvare organizuojamas šventes? Kaip patekti į šiuos renginius vyresniam ar sunkiau vaikštančiam gyventojui? Automobilius sudėtinga kur pastatyti, viešas transportas visiškai pro dvarą nevažiuoja. O šventiniu metu, juk galėtų būti suorganizuoti keli reisai, kuriais gyventojai galėtų atvykti į Rokiškio dvarą tiek iš mikrorajono, tiek iš miškų ūkio ir netgi iš Kavoliškio kaimo į dvare organizuojamas šventes. Švenčių organizatoriai – pagalvokite ir apie sunkiau vaikštančius ir toliau gyvenančius žmones. Šventės turi būti žmonėms, o ne tik pliusiukui užsidėti…

Rekomenduojami video: