blank
A. Stanio nuotr.

– Ar yra buvę, kad rajono taryba nepatvirtintų biudžeto?

– Biudžetas – vienas svarbiausių savivaldybės dokumentų – dar nėra patvirtintas ir neatsimenu, kad būtų kada nepatvirtintas. Taryba jį svarstys vasario penkioliktąją, o kol kas vyksta diskusijos ir komitetų posėdžiai. Aišku, mes, politikai, galim „pažaisti“. Nepatvirtindami savivaldybės darbo ir atliekamų funkcijų nesuardytume, bet padarytume daug darbo buhalteriams ir finansų skyriui. Antradienį buvo mūsų komiteto posėdis, tačiau opozicija dar žadėjo teikti pasiūlymus. Kol kas negaliu pasakyti, kokie jie bus.

Numatomas šių metų Rokiškio savivaldybės biudžetas – 56  milijonai eurų. 6 milijonų augimas, palyginti su praėjusiais metais. Didžiausią dalį sudaro pajamos. Iš savivaldybės renkamų mokesčių, valstybės lėšų ir ES lėšų. Valstybės lėšos tikslinėms funkcijoms arba projektams. ES lėšos pagal projektus.

Valstybės biudžeto dotacijos šiemet – 17 milijonų, 1 milijonas – Europos Sąjungos lėšos. Tai nėra galutinis biudžetas. Pernai startavom su 50, baigėm su daugiau nei 60 milijonų. Augimas atsiranda iš surenkamų mokesčių, ir to negalim pasakyti iš anksto. Būna papildomų dotacijų iš ministerijų keliams, pašalpoms ir pan.

– Kaip šių metų biudžetą papildys tikslinės dotacijos?

– Tikslinės dotacijos iš valstybės numatomos tokios – per 5 milijonus skirta valstybės deleguojamoms funkcijoms. Kas tos deleguojamos funkcijos? Pavyzdžiui, archyvų tvarkymas, civilinei saugai skirto etato išlaikymas. Didžiausia tikslinių dotacijų dalis – 10,8 milijono – tai yra mokymo lėšos mokytojų algoms ir mokyklų reikmėms. Bet jų neužtenka. Todėl prisideda savivaldybė: 244 tūkstančiai numatomi švietimo pagalbos specialistų etatams – logopedams, socialiniams pedagogams ir kitiems. Tai yra labai svarbi eilutė, nes šių žmonių trūksta. 207 tūkstančius savivaldybė numačiusi mokyklų valdymui – direktorių, pavaduotojų etatams, o dar 35 tūkstančius – darželiams dirbti vasarą.

Išsamiau skaitykite  „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: