blank
Tadas Barauskas: „Ausis ištempęs klausau, ko reikia, kasdien bandau padėti.“. Asmeninio archyvo nuotr.

Srautas šiuo metu yra sumažėjęs

„Šiuo metu mūsų krašte apsistojusių karo pabėgėlių yra apie šimtą – kai buvo dalijamos vienkartinės 150 eurų maisto banko kortelės, jas atsiėmė per aštuoniasdešimt žmonių, tačiau dalis neteisingai buvo užpildę dokumentus, dalis nežinojo“, – sakė vicemeras.

Jis pastebi, kad srautas prasidėjo po pirmos karo savaitės ir tris savaites buvo pastovus – į mūsų miestą atvykdavo po kelias šeimas. „Šiomis dienomis jis yra sumažėjęs arba sustojęs. Kodėl, nežinau, darau prielaidą, kad kas norėjo, iš Ukrainos jau pabėgo. Daugiausia tai moterys ir vaikai, dar keletas senelių. Mano žiniomis, Rokiškio krašte neapsigyveno nė vienas vyras, galintis kariauti“, – sakė pašnekovas

Kai kurie jau išsikraustė iš Rokiškio

Pirmieji atvažiavę ukrainiečiai buvo apgyvendinti pas ūkininkę Birutę Dapkienę, tačiau, anot T. Barausko, ši šeima jau išvažiavo į Panevėžį. Priežastis? „Šeimos penkiolikmetė mergaitė yra pasiekusi labai aukštų sportinių rezultatų net Europos mastu, todėl šeima nenorėjo nutraukti sportinės karjeros ir susirado Panevėžyje trenerį“, – sakė vicemeras.

Dar vieną šeimą pradžioje apgyvendino pas Dainorą Mineikienę Laibgaliuose, dar vieną – tiesiog bute. „Įdomus dalykas, kad dalis Rokiškyje apsigyvenusiųjų jau persikraustė į didmiesčius – Vilnių ir Kauną dėl vaikų mokslų, kai ką giminės pasikvietė į Vokietiją“, – dalijosi žiniomis vicemeras.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
6 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
as pries
as pries
2022 3 balandžio 13:53

Labas gimtuk BUVUSIAM SPALIO VELIAVA JUMS TIK PATYLET

as pries
as pries
2022 3 balandžio 13:48

Labai ukrainieciai priimti y Lietuvos ymones gerai dirba (kabutese) .Gal kaikas mate kokie tinginiai, tai laikas pamatyt ir pasidomet ,kas nuo karo bega tus beabejio reikia priimt o kiek dykaduoniu ir apsimeteliu kazkodel statistikos nera .Tai dabar ir pas ciurbanus karas pabegeliu by neversi bet pabegeliai ismanuosius yrenginius varto

Nuomone
Nuomone
2022 2 balandžio 21:59

Ukraina gindamasi nuo Rusijso gina ir visa vakaru pasauli nuo rusu agresijos. Galvoju, kad padeti kuo galime Ukrainos pabegeliams tai maziausiai ka galim padaryti. Ir nesvarbu kiek Rokiskyje pabegeliu 100 ar 101, svarbiausia pagalba kam to reikia.

Valdonė
Valdonė
2022 1 balandžio 18:48

Kad vicemeras net nežino,kiek jų yra”apie šimtą”,turbūt sunku jam su matematika.Toks perdėtas rūpestis,o kuo prisidėjo pats?

Info
Info
2022 2 balandžio 11:26
Reply to  Valdonė

Pasiskaityk ir sužinosi kuo prisidėjo. O jei nesiregistruoja ukrainietis iš kur žinot apie ji

Znaika
Znaika
2022 2 balandžio 21:50
Reply to  Valdonė

Kuo prisidejo vicemeras tai matosi, o pati tai jau tikrai niekuom. Ot priviso sofos komentatoriu.