Profesionali  burnos higiena būtina kiekvienam

Ne vieną dažnai kankina blogas kvapas iš burnos, švaros ir gaivumo stoka po dantų valymo, dantys patamsėjo, pradėjo kraujuoti dantenos tiek valant, tiek savaime. Negalima į tai numoti ranka, kadangi tai vienas pirmųjų požymių, kai nebeužtenka vien tik asmeninės burnos higienos, reikia apsilankyti pas gydytoją odontologą ir atlikti profesionalią burnos higieną. „Profesionalios burnos higienos metu nuo visų dantų paviršių pašalinamas kietas (ultragarso pagalba) ir minkštas (AiR Flow metodika) apnašas, dantų paviršius švelniai nupoliruojamas, jei reikalinga – atliekamas dantų padengimas fluoru ar jautrumą mažinančia medžiaga“,- pasakoja burnos higienistė Aurelija Rimšė.

„Rekomenduojame profesionalią burnos higieną atlikti 1 kartą metuose, kai burnos ertmės higiena gera; 2 kartus metuose, jei yra protezuotų dantų, įsriegti dantų implantai ar nešiojami breketai; 3 – 4 kartus, jei sergama cukriniu diabetu ar paradontoze. Profesionalios burnos higienos procedūros yra būtinos kiekvienam žmogui, nes namų sąlygomis išsivalyti apnašas yra neįmanoma“, – priduria gydytoja odontologė Agnė Leleivaitė.

Išskirtinis dėmesys mažiesiems pacientams

Tikriausiai visi žinome, kad išdygus pirmajam dantukui, jį reikia kruopščiai valyti, formuoti vaiko burnos higienos įgūdžius bei lankytis pas gydytoją odontologą.  Tačiau situacija su vaikų dantukais kasmet vis prastėja. „Pas mus kreipiasi vis daugiau vaikų, su skaudančiais dantimis. Tinkamos burnos higienos nesilaikymas, dantų apnašos, netinkami mitybos įpročiai ir kt. lemia dantų ėduonies atsiradimą. Uždelsus gydyti dantų ėduonį, gali tekti vaikams sugedusį dantį išrauti ir jo vietoje suprotezuoti naują, dirbtinį dantį. Tai išties nėra priimtina, dantis geriau prižiūrėti, nei protezuoti“,- teigia gydytoja odontologė Šarūnė Andriuškevičiūtė.

Odontologijos centre „Laudenta“ vaikams yra atliekama profilaktinė dantų apžiūra, plombuojami pieniniai ir nuolatiniai dantys, gydomi dantų šaknų kanalai, dantų vagelės dengiamos silantu, esant poreikiui koreguojamas sąkandis.

„Kerpame ir koreguojame lūpos ir liežuvio pasaitėlius, tiek vaikamas tiek suaugusiems. Liežuvio pasaitėlio atlaisvinimas reikalingas kūdikiams, kai kyla problemų juos žindant, vaikams, kai pradėję kalbėti negali ištarti kai kurių garsų ar raidžių, bei ima švepluoti. Lūpos pasaitėlis koreguojams, kai yra didelis tarpas tarp priekinių dantų arba kai atrodo, kad plačiai šypsotis trukdo viršutinė lūpa. Abi procedūros nėra skausmingos, kuo jaunesnis pacientas, tuo mažiau diskomforto jaučiama gyjant“ ,- teigė gydytoja odontologė Vida Laurinonienė.

Klinika yra sudariusi sutartį su Teritorine ligonių kasa, kuri suteikia galimybę atlikti kompensuojamas protezavimo paslaugas iš privalomojo sveikatos draudimo fondo. Šia nemokamo protezavimo galimybe gali pasinaudoti ne tik senatvės pensininkai, neįgalūs asmenys, bet ir vaikai iki 18 metų.

„Norime priminti, kad nelauktumėte, kol vaikui suskaus dantukas, ateikite anksčiau, nes skaudant dantukui sunku bendradarbiauti su mažuoju pacientu ir paprastos procedūros tampa kur kas skausmingesnės“,- priduria gydytoja odontologė Gintarė Patapovienė.

Taisyklingas sąkandis ir graži šypsena ortodontinio gydymo pagalba

Ortodontija – odontologijos sritis, kuri koreguoja blogą sąkandį. „Ortodontinio gydymo metu ne tik sukuriama graži šypsena, koreguojamas sąkandis, bet ir atstatomos sutrikusios kalbos, rijimo ir kramtymo funkcijos, pagerinama veido estetika bei paciento psichologinė būsena. Lygūs dantys yra lengviau valomi, todėl sumažėja ėduonies, dantenų uždegimo tikimybė, o tai ilgina dantų tarnavimo laiką“,- teigia gydytoja odontologė Agnė Leleivaitė.

Odontologijos centre „Laudenta“ pacientams tiesinami dantys ir koreguojamas sąkandis plokštelių, funkcinių aparatų ir breketų pagalba. „Atsižvelgiant į burnos ertmės būklę, amžių, poreikius ir galimybes, pacientams galime pasiūlyti ne tik metalinius, bet ir mažiaus pastebimus breketus. Jei prireikia, prieš ortodontinį gydymą pašaliname nereikalingą dantį ar atliekame kitą būtiną procedūrą“,- pasakoja gydytoja odontologė Vida Laurinonienė.

Klinikoje yra galimybė dantis gydytis išsimokėtinai – taip pacientui sudaromos palankios sąlygos džiaugtis šypsena jau šiandien. Atsiskaityti išsimokėtinai galima už daugelį dantų gydymo procedūrų, įskaitant ir ortodontinį gydymą.

Odontologijos centras „Laudenta“ įsikūręs Aušros g. 17, Rokiškis. Išankstinė registracija tel. 8 633 20088. Daugiau informacijos rasite internetiniame puslapyje www.laudenta.lt.

Užs. 543

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie