Jūžintų bibliotekininkė Audronė Šakalienė senjorus moko naudotis kompiuteriu. R. Keliuotytės nuotr.

Jūžintai – kūrybingų žmonių kraštas

Kaip įprasta, susitikimas su  „Gimtojo…“ skaitytojais vyko bibliotekoje. Bibliotekininkė Audronė Šakalienė skaičiuoja, kad Jūžintuose dabar gyvena gal kokie du šimtai žmonių, su aplinkiniais kaimais bus ir šeši šimtai, o skaitytojų turi daugiau kaip tris šimtus. Skaito ne tik senesni žmonės, bet ir jaunimas. „Mėgsta įvairias knygas, ypač populiarios kelionių, psichologinės, mokslinės, skaito ir detektyvus, ir meilės istorijas – kas ką. Ir labai skaito spaudą, vietinį laikraštį, žurnalus“, – apie skaitytojų įpročius pasakoja A. Šakalienė ir pastebi, kad senjorams čia yra geros sąlygos pramokti naudotis kompiuteriu. „Pamokom, parodom ir padedam internetu susimokėti jiems mokesčius“, – sako A. Šakalienė.

Tai, matyt, visi kaimo gandai ir naujienos kartu su skaitytojais į biblioteką atkeliauja? A. Šakalienė šypteli ir paneigia tokią nuomonę. „Daugiausia kalbam apie knygas, kūrybą, būsimas parodas ir renginius“, – sako moteris, bibliotekoje dirbanti ne pirmą dešimtmetį.

Biblioteka telkia ne tik skaitytojus, bet ir visus kūrybingus Jūžintų žmones. „Dažnai rengiam čia vietinių menininkų parodas, nes daug kas vakarus leidžia ne prie televizoriaus, o siuvinėdami, megzdami, tapydami. Neatsistebim, kai pamatom, kad kryžiuku ištisus paveikslus išsiuvinėja. Štai ir dabar eksponuojame labai gabaus septynmečio lipdinių parodėlę. Be to, Jūžintuose dar yra kas krosnyje kepa tradicinę duoną, gamina keptinį alų, daug čia darbščių žmonių“, – pasakoja bibliotekininkė.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie