Ūkininko išsinuomotoje miesto žemėje iškirsti medžiai ir krūmai sodininkams sukėlė įtarimų. Skaitytojų nuotr.

Įtarimai

Sodininkams kilo įtarimų, esą nuomotame plote medžius iškirtęs jaunas ūkininkas Alius Jasinevičius ten nieko nesės, tik pasipelnys iš medienos. Be to, suabejota, ar medžiai iškirsti teisėtai, ar leidimą kirsti išdavusi seniūnija neviršijo įgaliojimų. Ir dar daug kitų klausimų: kodėl miesto seniūnija neskelbė žemės nuomos aukciono, kodėl jos nepasiūlė sodininkams, kodėl iškirsti medžiai neatiteko visuomenės poreikiams, savivaldybės įstaigoms šildyti, ar ūkininkas atsodins tiek medžių, kiek iškirto, ir taip kompensuos žaliajam žemės rūbui „padarytą žalą“?

Naujas kaimynas?

Pernai liepą ūkininkas A. Jasinevičius gavo leidimą laikinai naudotis beveik 19 ha valstybės žemės šalia „Sodžiaus“, „Saulėtekio“ ir Velniakalnio sodų bendrijų. Sodininkai sunerimo: jie daug metų manė, jog ši nenaudojama medžiais bei krūmais apaugusi vietovė yra miesto žalioji zona. Kai kurie tos žemės sąskaita išplėtė savo sodus, pasodino medelių, išaugo gražūs gojeliai, pasidarė žemės daržams, išsikasė tvenkinius. Žodžiu, jautėsi esą tos žemės šeimininkai. Juolab kad, kaip pasakojo,  tarp senų dokumentų yra valstybės žemės nuomos žemės ūkio veiklai sutarčių, liudijančių, jog prižiūrimą žemę šalia savo sodų žmonės nuomojosi, nuomos mokestį mokėjo. Kai kurie jų per žemės reformą norėjo prižiūrimą žemę šalia sodo įsigyti arba į tą vietą atkelti turimą žemę iš kaimo. Tai padaryti nebuvo leista motyvuojant, jog sklypai miesto teritorijoje gali būti pardavinėjami žmonėms statyti namus arba kurti poilsio zonas. Šalia sodų esančiame dideliame plote neatsirado nei naujakurių, nei žaliųjų miesto poilsio zonų. Šių metų balandyje pamatę, kad kaimynystėje pjaunami ir kertami medžiai, sodininkai sunerimo ir skubėjo aiškintis, kas čia šeimininkauja? Paaiškėjo, kad žemė – išnuomota ūkininkui, kuris ir tvarko laikinai jam patikėtą didelę teritoriją.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MorDedzius Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Mor
Mor

Cia kai lygesnis uz lygius atsiranda. Uzkiso kisenes kazkam ir „susitvarke“ valstybineje zemeje kaip savoje. Ar cia ne didziojo ukininko sunus ar gimine, ta pati pavarde? Kitas bendrapavardis irgi megsta seimininkauti pagal savo morales zema lygi. Geda pentagonui, reiketu ten is ten prametyti biezdarius !!!

Dedzius
Dedzius

Net baisu,kokie šiais laikais yra pavyduoliai.Kai patys neteisėtai naudojosi valstybine žeme,tai buvo gerai.Kai ūkininkas pradėjo tvarkyti sabakstinus teisėtai isigytoje žemėje,tai jau blogai.