Didesnė bėda yra ne rasojantys langai, o neaiškių asmenų siūlomos paslaugos, kurios gali atnešti didelių nuostolių. N. Šulcienės nuotr.
Didesnė bėda yra ne rasojantys langai, o neaiškių asmenų siūlomos paslaugos, kurios gali atnešti didelių nuostolių. N. Šulcienės nuotr.

 

Išradingumo sukčiams netrūksta: dar visai neseniai iš telefono sklido graudžiu balseliu:

„Mama, padėk, pakliuvau į bėdą.“ Paskui buvo vandens tikrinimo epopėja: blogas vanduo, reikia naujų filtrų. O kur dar „geraširdžiai“ pinigų keitėjai, vyresnio amžiaus žmonėms siūlę nemokamai ir puikiu kursu iškeisti litus į eurus. Atėjus rudeniui – naujas pasiūlymas – nemokamai patikrinti langus.

„Praėjusį ketvirtadienį man paskambino laidiniu telefonu. Maloniu moterišku balsu pasiteiravo, ar mūsų namuose yra plastikiniai langai, ar jie rasoja? – pasakojo Maumedžių gatvės gyventoja. – Išgirdusi teigiamą atsakymą, skambinusioji pasakė, kad ji yra iš serviso įmonės ir siūlo atsiųsti specialistą, kuris nemokamai nustatys langų rasojimo priežastį. Sutarėme, kad meistras atvyks kitą dieną apie 13 val. Ir tikrai, likus 20 min. iki 13 val. pamačiau į kiemą įsukančią nematytą mašiną, kurią maždaug 50-metis vyriškis pastatė nuošaliau ir pasuko laiptinės link. Kadangi vyro namie nebuvo, nutariau neįleisti to svečio. Jis kelis kartus paskambino durų skambučiu, o paskui suskambo ir mano telefonas. Nekėliau ragelio. Kiek pastovėjęs išvyko. Vėliau vėl sulaukiau tos moters skambučio ir primygtinio siūlymo atvykti dar kartą į namus. Kai neiškentęs netoliese buvęs mano vyras garsiai pasakė, kad tokiems sukčiams iškvies policiją, padėjo telefono ragelį.“

Į nemalonią situaciją pakliuvusi gyventoja pasakojo, kad nors skambinusieji sakė Rokiškyje ir būtent Maumedžių gatvėje dirbsiantys visą savaitę, niekas iš jos pažįstamųjų apie tokius tikrintojus nebuvo girdėję. Tik viena kaimynė prisiminė apie panašius „tikrinimus“ mačiusi per televiziją ir girdėjusi patarimą jų neįsileisti…

Daugiau ketvirtadienio „Gimtajame…“

azija

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LorinaSponke69 Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Lorina

Visais imanomais budais banduo tuos pinigus is senoliu isvilioti… As niekada jokiu svetimu zmoniu neisileidziu, o plastikiniu langu remontas visada atliekamas tos pacios imones, kuri ir sudejo langus. reikia su senais zmonemis kalbeti, kad jie nepasitiketu svetimais.

Sponke69
Sponke69

Koks skirtumas kad cia ispeja del to, atsiras durnu atsiprasant senoliu ir bus isvilioti tie pinigai. Kiek metu apgaudineja su telefonais, per televizoriu sneka, per radija irgi. Bet vistiek pavyksta apmulinti. Taip kad sis traipsnis niekuom nepades.