Gimtasis Rokiškis Aktualijos Su gimtadieniu, Rokiški!

Su gimtadieniu, Rokiški!

Rokiškis švenčia 521-ąjį gimtadienį. Su gera nuotaika, jautriais susitikimasis ir prieš pat keturių dienų šventės maratoną kiek apkarpytais renginiais. Kokios nuotaikos pandemijos apsuptyje, kokiais per metus nuveiktais darbais ir perspektyvomis Rokiškio gimtadienį pasitinkame? „Gimtojo...“ žurnalistė Aldona MINKEVIČIENĖ kalbina rajono merą Ramūną Godeliauską.

1283
1

– Šiemet miesto gimtadienio renginių apimtys nedaug kuklesnės nei pernai, kai Rokiškis šventė 520-ąją sukaktį. Tačiau dėl COVID-19 židinių rajone juos teko apkarpyti. Gal šventę reikėjo apskritai atšaukti, kaip padarė Kamajų bendruomenė su „Kuc kuc Kamajuos“?

– Visai atšaukti Rokiškio gimtadienio nesiryžome. Renginiai iš anksto sustyguoti, pakviesti kolektyvai, žmonės ilgą laiką programoms rengėsi. Tačiau gimtadienio šventės scenarijų teko stipriai pakoreguoti. Nuotaikos geros, nors dėl programos trumpinimų sulaukėme nuogąstavimų ir nepasitenkinimo. Ir kitos savivaldybės, miesto gimtadienius švenčiančios šį savaitgalį, stipriai keičia renginių scenarijus. Negalime galvoti vien apie savo poreikius – pasirodyti ar pamatyti, pirmiausia ir svarbiausia – renginių, į kuriuos kviečiame, žmonių saugumas. Labai tikiuosi, kad tiek organizatoriai, tiek žiūrovai laikysis saugumo: ryšės apsaugos kaukes, paisys atstumų. Lauke vykstančių renginių metu viruso pavojus mažesnis, bet, kaip sakoma, atsargųjį ir Dievas saugo.

– Visgi, kodėl eilinį gimtadienį reikia švęsti net keturias dienas? Kai daugybė miestiečių dirba, dėl tos pačios priežasties negali atvykti svečiai…

– Šitą praktiką keisime. Miesto gimtadienį nuo ateinančių švęsime dvi savaitgalio dienas. Nereikia šventės trukmės ilginti dirbtinai, pritraukiant „renginius dėl pliusiuko“. Paklausiu retoriškai: kaip su Rokiškio gimtadieniu susijęs dar nebaigto vienos seniūnijos dviračių tako atidarymas?

– Praėjo metai nuo jubiliejinio gimtadienio. Kokie, Jūsų vertinimu, pagrindiniai pozityvūs miesto akcentai per šį laikotarpį įvyko?

– Labai stipriai pasistūmėta su miesto infrastruktūros pokyčiais, tiesiogiai juntamais žmonių. Gyvybės įpūtė vasarą Rokiškio ežere pradėjęs veikti vandens batutų parkas ir pradiniai ežero pakrantės tvarkymo darbai. Pastebimai keičiasi miesto erdvių puošyba. Šiemet jai skyrėme daugiau lėšų, kitąmet nuplanuota skirti dar daugiau. Baigiame įrengti pėsčiųjų ir dviratininkų takus. Beveik nebeliko švietimo įstaigų be nuolatinių vadovų, pavyko atnaujinti kelių ikimokyklinio ugdymo įstaigų pastatus. Yra gražių projektų su vietos verslu: tai ir ledo aikštelės stoginė, ir švietimo lyderystės programa. Kas labiausia džiugina – šiemet tiesiogiai pajutome – jauni specialistai grįžta į Rokiškį: jaunėja tiek savivaldybės administracijos, seniūnijų, tiek sveikatos priežiūros įstaigų kolektyvai, grįžtantys iš užsienio aktyvūs žmonės Rokiškyje kuria smulkius verslus.

– Šventės proga – tradicija… Ko Rokiškiui linki rajono meras?

– Visiems – sveikatos. Ir saugoti vieniems kitus. Pandemijos laikotarpiu tai svarbiausia. Švęskim linksmai, bet saugiai. Laimės ir darnos šeimose, kolektyvuose, bendruomenėse.

– Dėkoju už pokalbį, gražios, saugios šventės ir prasmingų darbų per ateinančius Rokiškio metus.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
....
....
2020 19 rugsėjo 8:52

“Grize is uzsienio kuria verslus”, o mes bandome visais budais tam uzkirsti kelia , su visa mokesciu nasta ir t.t( pamirso ta dadeti meras ) .