Rokiškyje ketvirtadienį streikavo 9 švietimo įstaigos. Lietuvoje – apie 400 iš kelių tūkstančių. Pedagogus palaiko direktoriai, akademinė bendruomenė, studentai ir mokiniai. Tiesa,  Juozo Tūbelio progimnazija – didžiausia rajone mokinių skaičiumi – nestreikavo.

Švietimo profsąjungų lyderis Erikas Gaigalas  sako: jei  nepavyks  susitarti su Vyriausybe, jau yra nutarta, kad  iki Kalėdų  bus rengiamas neterminuotas mokytojų streikas. Nors streikuojančiose mokyklose  streike dalyvavo dauguma mokytojų, jie visgi pripažįsta, kad pedagogai  nėra vieningi. Rajono vadovai – meras Ramūnas Godeliauskas ir vicemeras Tadas Barauskas streiko metu lankėsi  J. Tumo – Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinyje.  Tuo tarpu   „Gimtasis…“  –  lopšelyje – darželyje „Nykštukas“, J. Tumo – Vaižganto gimnazijos Senuosiuose rūmuose ir „Romuvoje“.

Pernai reikėjo streikuoti

Lopšelis – darželis „Nykštukas“ vienintelis mūsų rajone streikavo nuo 7 iki 9 valandos, kiti – nuo 8 iki 10.  Direktorė Jolita Žaliauskienė  tas valandas  leido kartu su auklėtojomis ir kitomis darbuotojomis. „Palaikau savo darbuotojus, nes jie skriaudžiami, jų atlyginimai yra mažiausi švietimo įstaigose nors dirba 36 valandas per savaitę“, – sakė J. Žaliauskienė.  Profsąjungų šioje įstaigoje pirmininkė Gene Medelskienė sakė, jog streikuoja  21 darbuotojas, išskyrus virtuvėje dirbančias moteris, kurios gamina vaikams maistą. Moterys  vis dar tiki, kad Vyriausybė laikysis pažadų. Anot šios įstaigos darbuotojų, „tėvai labai palaiko ir tai, kad streikuos, labai draugiškai  ir supratingai“.

Zelma Gelžinienė – J. Tumo – Vaižganto senųjų rūmų profsąjungų pirmininkė  –  sakė, jog prie šio streiko privedė pati Vyriausybė, nevykdydama įsipareigojimų mokytojams. Z. Gelžinienė  tiki ministru A. Monkevičiumi, „kuris jau streiko dieną sakė, kad kažkaip suras pedagogams lėšų, kol patvirtins biudžetą. Senamiesčio progimnazijoje  streikavo 33 mokytojai, Senuosiuose rūmuose – 53. Šios gimnazijos mokytoja Dalia Spundzevičienė  mano, kad jau pernai reikėjo streikuot. „Bet mes – nevieningi. Burbam, bet nieko nedarom“, – sakė  D. Spundzevičienė.

Palaiko savo žmoną

„Romuvos“ padalinyje pasitikęs budėtojas Romas Letukis – su specialiu ženklu, kuris reiškia, kad  pritaria mokytojų streikui.„Palaikau savo žmoną. Ji – matematikos mokytoja. Grįžta iš darbo, kažką perkanda ir sėda prie darbų. Turi daug klasių ir būna, kad sėdėdama prie stalo, juos taisydama,  užmiega, dirba iki vidurnakčio. Literatūrą perkasi iš savo pinigėlių. Žiauriai gaila, net raudot norisi“, – neslėpė R. Letukis.

Valdžia „Romuvoje“

„Romuvos“ padalinyje streiko metu mokytojai bendravo su rajono merus R. Godeliausku ir vicemeru T. Barausku. Vadovai jau dieną prieš buvo išplatinę mokytojus palaikančią žinią.  O „Romuvoje‘ ketvirtadienį jie aptarė  gimnazijos problemas, galimybę mokytojams kompensuoti važinėjimą iš vienų rūmų į kitus, kalbėjo apie mokyklinio autobuso keitimą, aptarė bendrą švietimo situaciją rajone bei tai,  kaip  bus  pertvarkomas rajono švietimo tinklas.  Ar tiki, kad streikas ką nors pakeis? R. Godeliauskas sakė, jog viltis visada yra.

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Partinukas
Partinukas
2019 30 lapkričio 16:41

Visas finansavimas eina per savivaldybę.Jie planuoja, o tarybatvirtina etatus, biudžetą. Tarybai vadovauja Godeliauskas. Jo pinigų ir prašykit.

Vaida
Vaida
2019 28 lapkričio 22:17

Gal savivaldybė irgi galėtų nors 100 eurų pridėti darželio auklėtojoms prie algos?

Rekomenduojami video: