Asmeninio archyvo nuotr.

Be miestiškų patogumų

Iš mūsų krašto kilusio garsaus dailininko J. Vienožinskio tėviškės bendruomenė Dačiūnuose jau trečią vasarą rengia vasaros stovyklas „Vilnonis pasaulis“. Šiemet jos skirtos vaikams nuo dešimties iki šešiolikos metų, gyvenantiems Rokiškio rajone. Stovyklas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Šią vasarą jau vyko dvi pamainos, artimiausios veiks liepos 31–rugpjūčio 4 ir rugpjūčio 14–18 dienomis. Į ketvirtąją dar yra vietų. Stovyklautojai nakvoja ir kuria restauruotame kultūros klojime. Šis klojimas – tai šią vasarą atsivėrusi nauja meno ir amatų erdvė, įkurta senajame klojime, priklausančiame kultūros paveldui. „Stovykla be miestietiškų patogumų, bet su daug gamtos, maudynių čia pat esančiame tvenkinyje, ant laužo gaminamu maistu, aplink besiganančiomis ūkininko Petro Šiaučiūno avimis ir aktyviu poilsiu – krepšiniu, tenisu“, – pasakoja organizatoriai.

Kodėl „Vilnonis pasaulis“?

„Vaikams patinka tradicinės edukacijos, kai pagal pateiktą trafaretą arba pavyzdį greitai ir lengvai visi „padaro“ vienodus darbelius? Bet labiau vaikams patinka kūryba, kai visi „kuria“ skirtingai pagal savo vaizduotę. Vadovaujamės Justino Vienožinskio pedagogikos principu, kuris sako, kad  „menas nėra pamėgdžiotojas, bet sąmoningas žmogaus sielos ir proto aktas, gilus, neveidmainingas žmogaus visos esybės supratimų ir pergyvenimų atspindys“. „Vilnonis pasaulis“, nes aplink visą sodybą ganosi avys, o stovyklų pradžia buvo tikroje jurtoje, atvežtoje iš Vidurinės Azijos. Ir mūsų daug kūrybos su vilna. Aš siuvu antklodes iš vilnos, vaikai velia. Vilna – tarsi saugumo simbolis. Be to, pas mus kiekvienas vaikas prižiūrėtas, jų – nedidelės grupės, po dešimt. Tik jurtą mums vėjas aplaužė, dabar iš jos išsikėlėm“, – pasakoja N. Šiaučiūnienė.

Išsamiau skaitykite šiandienos „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: