blank
Taip po šalnotos nakties atrodė vandeniu purškiamas vynuogynas. R. Nagelės nuotr.

Braškių bus?

Iš pavienių augintojų girdėti, kad po šalnų pirmieji ankstyvųjų braškių žiedai skleidėsi su tamsiais viduriukais. Tai reiškia, jog iš jų uogų nesulauksime. Tačiau vėlesni žiedai, regis, nepakenkti. O kokia situacija dideliuose braškynuose?

Kairelių kaimo bendruomenė, garsėjanti šių uogų plantacijomis, ko gero, nuostolių nepatirs. Bendruomenės vadovė Danutė Vaičiulienė priminė, jog Gediškių kaime auginamos keturių veislių braškės. Ankstyviausia iš jų „Honey“. Moteris pastebėjo, jog po šalnų kur ne kur matėsi pajuodavusių žiedelių. Kai kalbėjomės, ši veislė masiškai dar nežydėjo.  D. Vaičiulienė tikėjosi – jei neužklups naujos šalnos, viskas bus gerai.

Šias uogas bendruomenė augina nebe pirmus metus, todėl gali palyginti – šis pavasaris vėluoja tiek braškių, tiek sodų žydėjimu. „Ir kaip ūkininkams darbai susivėlinę, labai stinga drėgmės“, – teigė bendruomenės vadovė.

Kai kurie žiedai priminė košę

Sodininko Mariaus Bulovo balsas liūdnas: „Šįmet labai blogai. Galbūt taip dar nebuvo. Šalčio turėjome daugiau nei kiti rajonai. Gegužės 6–7 dienomis palei žemę buvo apie 7 laipsnius šalčio, o 2 metrų aukštyje – minus 4 laipsniai.“

Ilgalaukių kaime (Rokiškio kaim. sen.) keletą hektarų sodų turintis ūkininkas prognozuoja, kad juose nušalo apie 90 proc. žiedų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: