Vilius Pliuškis su bebrais sugyvena kaimyniškai: jiems užleidęs sklypą su tvenkiniu ir krūmokšniais, vakarais slapta stebi šių statybininkų gyvenimo ypatumus. A. Minkevičienės nuotr.

Meile trykšta ne visi

Vieni bebrų savybėmis žavisi, kiti, o tokių daugiau, juos keiksnoja. Mat šie gyvūnai kasmet pridaro daug žalos ūkininkams, miškininkams, sodininkams: patvenkia griovius, sugadina melioracijos sistemas, užlieja pasėlius, paskandina miškus. Gyvūnai „išpjauna“ net storiausius medžius, neaplenkia ir vaismedžių, jeigu šie pasitaiko jų statybų zonoje. Pernai rugsėjyje bebrai dalį miesto paliko be elektros – netoli viaduko pagraužė ir ant elektros laidų užvertė medžių.

Rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė sakė, jog kasmet iš biudžeto ūkininkams skiriama lėšų bebravietėms ardyti. Šią savaitę apsvarstyti prašymai ardyti 17 bebraviečių, tam skirta 2,5 tūkst. eurų. Nors ūkininkų kova su bebrų būstais vyksta kasmet, darbštūs gyvūnai žmogui nusileisti neketina: vos išardžius bebravietę, per naktį ji atstatoma. Miškininkai yra pasakoję, kad kai kurias bebravietes teko ardyti dviem galingais traktoriais, o per pora parų jų vietoje suręstos dar tvirtesnės.

Valstybinės miškų urėdijos Rokiškio padalinio vadovas Kęstutis Skvarnavičius sakė, jog glaudžiai bendradarbiaujama su medžiotojais. Pastebėjus, jog bebrų šeimynos gali patvenkti miško plotus, medžiokliai užtvankų statytojus gaudo. Tačiau nepageidaujamų įkurtuvių visiškai išvengti nepavyksta. „Mums daugiau žalos pridaro elniai ir briedžiai. Žvėrys nugraužia jaunų medžių žievę ir augalai žūva. Tokios  žalos išvengti įmanoma dviem būdais: visus jaunuolynus aptverti, kas yra labai brangu, arba smarkiai sumažinti elnių ir briedžių populiaciją“, – apie miškui žalos darančius žvėris pasakojo K. Skvarnavičius.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
BEBRAŪSIS
BEBRAŪSIS
2019 6 balandžio 18:15

Pirma nuotr. Pirmas dublis: na, kai toli… :)))), tai negaila. Kad tik kitur statybininkai neįsirengtų :))). Antras dublis : tai labai panašu, kad kažkas kopijuoja T.Bagdonavičiaus dainos “Seksas pajūry” klipo vaizdelį :)))))..