Tikimasi, kad gyventojai atliekų nebeveš į pamiškes. V. Bičiūnaitės nuotr.

Naujoje aikštelėje priimamos didelių gabaritų atliekos (baldai, langai, durys); biologiškai skaidžios atliekos (žolė, medžių šakos, lapai, vaisių ir daržovių atliekos); plastikai (išskyrus automobilinį); popieriaus ir kartono atliekos; tekstilės gaminiai, stiklo, metalo atliekos, izoliacines medžiagos, betono, plytų, čerpių ir keramikos mišiniai; netinkamos naudoti padangos ir kt.

UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Gintautas Ulys prašo gyventojų dar nevežti į aikštelę pavojingų atliekų, t. y. medžiagų, turinčių asbesto; taip pat tepalinės alyvos; tepalo–oro filtrų; tirpiklių; rūgščių; šaldytuvų; televizorių ir kitų buityje susidarančių pavojingų atliekų. Jos bus pradėtos priimti vėliau, gavus licenciją. Apie tai bus papildomai pranešta. Aikštelėje dirbs vienas darbuotojas.

Paklaustas, ar nežadama oficialaus atidarymo, centro direktorius buvo nusiteikęs dalykiškai: „Tegu surinkimas įsibėgėja. Kai matysime, kad aikštelė gyvybinga, į ją vežamos atliekos, galbūt sukviesime žmones ir oficialiai atidarysime. Kol kas aikštelė tuščia.“ Pirmadienį jos prieigose dar buvo pjaunama žolė.

Aikštelė dirba antradienį–penktadienį nuo 9.30 iki 18.30 val., šeštadienį nuo 9 iki 15.30 val., pietų pertrauka nuo 13 iki 13.30 val. Sekmadienį, pirmadienį ir švenčių dienomis aikštelė uždaryta. Atliekas atgabenę gyventojai privalo pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę ar vairuotojo pažymėjimą). Jis būtinas registracijai.

Šiuo metu startuoja tokios pat paskirties aikštelė Joniškėlyje (Pasvalio r.).

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie