blank
Redakcijos archyvo nuotr.

„Esame vieni pirmųjų Europoje, kurie sureagavo į sudėtingą verslo situaciją, kilusią dėl Rusijos vykdomos karinės agresijos prieš Ukrainą, ir jau startuojame su pagalbos priemone, kuri padės mūsų šalies nukentėjusiems verslams lengviau gauti paskolas investicijoms ar apyvartinėms lėšoms bei sudaryti lizingo sandorius su valstybės garantija“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Paskolos, lizingo sandoriai su Invegos garantija bus teikiamos įmonėms, kurių prekių ar paslaugų importas ar eksportas su Ukraina, Rusija ir Baltarusija sutriko dėl karo sukeltos krizės. Taip pat verslams, kurių sąnaudos kurui, elektrai ir (ar) dujoms 2021 m. sudarė ne mažiau kaip 3 procentus įmonės išlaidų.

Garantijos būtų teikiamos iki 2022 m. pabaigos. Garantijų investicinėms paskoloms ir lizingo sandoriams terminas bus ne ilgesnis kaip 72 mėnesiai, o apyvartinėms paskoloms – 36 mėnesiai.

Didžiausia galima garantuojamos paskolos ar lizingo sandorio suma vienam gavėjui – 15 proc. gavėjo vidutinės metinės apyvartos per paskutinius trejus metus arba 50 proc. energijos sąnaudų per 12 mėnesių, ėjusių prieš paraiškos pateikimo mėnesį.

blank
blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: