blank
Vasaros šiluma teliks prisiminimas. GR archyvo nuotr.

Iki Lenkijos išdžiūvo

Iš karščio pereiname į įprastus šiam metų laikui orus, apie šių dienų permainas kalba patyręs orų stebėtojas ir apžvelgia rugpjūtį. Šis mėnuo, sako B. Medinis, išskirtinis tuo, kad įprastai po Žolinės jau padvelkdavo rudeniu, o šįmet – atvirkščiai – prasidėjo vidurvasario karščiai. Tačiau temperatūrų rekordų, ko buvo tikėtasi, Rokiškyje nepasiekta: štai 2007-ųjų rugpjūtyje fiksuota 31,8 laipsnio kaitra, 1997-ųjų – 30.

Visgi šių metų rugpjūtis panašiausias į buvusį prieš tris dešimtmečius, 1992-aisiais. Tąkart kaitino iki  28,8–31. Beje, tais pačiais 1992-aisiais buvo sumuštas absoliutus rugsėjo temperatūrų rekordas – pirmojo rudens mėnesio oras įkaito net iki 30,4 laipsnio. Minėti 1992-ieji – ir varginančios sausros metai.

B. Medinio duomenimis, rugpjūtyje Rokiškyje iškrito tik pusė kritulių normos. „Ir tie krituliai labai netolygūs, šliūkšteli, o paskui pusę mėnesio nė lašo. Rugpjūčio 1-ąją jūsų rajone gausiai palijo, atseikėjo už dvi dekadas, o paskui karščiai užgriuvo“, – sako pašnekovas.

Kaip žinia, du trečdalius Europos kankinusi ir vis dar kankinanti sausra Baltijos šalis aplenkė. „Kone viskas iki Lenkijos išdžiūvo, bet Lietuva šiuo požiūriui neliko nuskriausta“, – pastebi B. Medinis.

Rugpjūčio 24-ąją automatinė meteorologinė stotelė Rokiškyje fiksavo 30,4 laipsnio karštį. „Tai buvo karščiausia mėnesio diena“, – sako orų stebėtojas.

Tropinė naktis fiksuojama tuomet, kaip temperatūra nekrinta žemiau nei 20 laipsnių šilumos. Rokiškyje tokios karštos nakties būta rugpjūčio 17-ąją, naktį prieš ją pasiekta 18,6 laipsnio šiluma.

Prisiminimus prasklaidys šiaurės vakarų vėjas

Kokiais gi orais palydime rugpjūtį ir sutinkame rugsėjį? Ar Rugsėjo 1-ąją prireiks ne tik žiedų mokytojai, bet ir skėčio bei apsiausto? „Naktimis tebus 5–6, dienomis – 13–15 laipsnių šilumos. Staigus perkritimas į rudenį“, – sako B. Medinis.

Rugsėjo 1-oji numatoma be lietaus, rytas pasitiks gaivus ir vėsus, temperatūra tesieks apie 8 laipsnius šilumos, dieną mūsų kraštuose sušils iki 16 laipsnių, o šiaurės vakarų vėjas prasklaidys ir paskutinius vasaros kaitros prisiminimus.

Lietaus numatoma tik rugpjūčio 30–31 d., pirmąją mokslo metų dieną lyti neturėtų, žada B. Medinis.

Taigi su rugsėju prasidėjęs vėsokas ruduo taip ir tęsis iki mėnesio vidurio, o paskui – paradoksas – bus šilčiau, rodo prognozės.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: