blank
R. Grigalienės asociatyvus nuotraukų koliažas

Gali reaguoti net į uždegtą lemputę

Pasiteiravus plačiau apie sprogimo bei gaisro priežastis, Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Virgilijus Kulikauskas informavo, kad patalpoje susidarė ir sprogo dujos, nutekėjusios iš dujų baliono. Sprogaus dujų mišinio koncentracija ore sprogsta nuo menkiausios kibirkšties, ugnies, šilumos. Jeigu yra dujų nuotėkis, praktiškai labai sudėtinga išvengti sprogimo uždaroje gyvenamojoje patalpoje, nes dujos tuojau pat reaguoja į uždegtą elektros lemputę, cigaretę ar kitus šilumos bei ugnies šaltinius. Saugesnė alternatyva – elektrinės viryklės.

Gaisrų gausa verčia susimąstyti

Šiais metais Rokiškio rajone jau įvyko 43 gaisrai. Iš jų – 23 atvejai, kai degė gyvenamosios, viešbučių paskirties pastatai, vieną kartą – gamybos ir pramonės paskirties pastatai, 5 pagalbinio ūkio paskirties pastatai, 4 transporto priemonės bei tiek pat atvirų teritorijų ir keletas kitų, čia nepaminėtų, objektų.

Gaisrų priežastys: transporto priemonių elektros instaliacijos gedimai, krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai, priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimai, atliekant suvirinimo darbus. Būta ir tyčinių padegimų, žolės, ražienų, augalininkystės atliekų deginimo bei gaisrų dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų.

Pasak vyresniojo specialisto V. Kulikausko, Rokiškio rajonas visada pasižymėjo gaisrų gausa. Daugumos gaisrų būtų buvę galima išvengti, jeigu žmonės įsiklausytų ir vykdytų Valstybinės priešgaisrinės tarnybos pareigūnų patarimus. Kad gaisras laiku būtų pastebėtas ir pradėtas gesinti, signalizuoja patalpose įrengti autonominiai dūmų detektoriai. Nežinantiems pravartu susipažinti, kad yra pirkti ir anglies monoksido (smalkių) bei dujų detektorių. Jų yra įvairių ir kaina tikrai nedidelė. Tuo įsitikinti galima, paprasčiausiai panaršius internete.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: