Daržovėms ir vaisiams pirkėjų netrūksta. R. Keliuotytės nuotr.

Ar saugu Rokiškio turguje iš pavienių prekeivių pirkti pieną ir jo gaminius, teiravosi „Gimtojo…“ skaitytoja (pavardė redakcijai žinoma)? Ta proga šeštadienį vykstu į Rokiškio turgų. Įdomybių čia daug, įvairovė taip pat didelė – nuo dovanojamų kačiukų turgaus prieigose iki kirvukų, jų kotų ir net vantų. Tiesa, į drabužių ir batų prekybinę zoną neužsuku, tikslas – surasti pieno produktų prekeivius. Bet pakeliui užmetu akį ir į kitas gėrybes.

Auginančiųjų vištas daugėja

Jau prieigose pasitinka vištų kudakavimas ir viščiukų cypcėjimas, šalia netrūksta ir kiaušinių. Prisimenu, dar prieš porą metų, norėdamas nusipirkti ūkininko vištų kiaušinių, turėdavai atvykti vos ne su pirmaisiais gaidžiais, nes vėliau nebegausi. Kaip teigė vištas auginanti ūkininkė iš Kupiškio, dabar žmonės, jeigu tik turi menkiausią galimybę, patys soduose laiko vištas, todėl prekyba kiaušiniais sumenko – nebėra paklausos, o pasiūla didelė. O štai vištų ir viščiukų pirkėjų netrūksta. Taigi, pasak kupiškietės, ji mažina savo paukščių ūkį ir į turgų atvežė parduoti vištų, viščiukų, net puošnų gaidį, įvertintą 9 eurais. Už vištas, priklausomai nuo rūšies, prašė 6,5 ar 8 eurų, už dešimt kiaušinių – 1,5 euro.

Sodinukų kainos įvairios

Šeštadienį Rokiškio turgus kaip niekad buvo spalvingas gėlių kilimais, sodinukų ir augalų gausa – dar ne vėlu sodinti ir puošti savo aplinką.

Žmones ypač domino daigai: agurkų, kopūstų, pomidorų, paprikų, bazilikų, petražolių ir kiti. Tokie kainuoja centus – 40, 50, 60 ct. Tik cukinijų ir moliūgų daigų sunku užtikti – jais prekiauta vienoje vietoje.

Netrūko įvairių sodinukų, augalų pirkėjų. Pirko ir vaismedžių, ir vaiskrūmių, nešėsi ir rožių krūmus, įvairias gėlės – kas dar tvarkys kapus, kas puoš balkonus ar praturtins savo gėlynus. Kainos įvairios, štai rožių krūmas – 9 eurai, koloninė obelaitė, koloniniai klevai – po 10 eurų, surfinijos, petunijos – po 4 eurus, medumi kvepiančių „vosilkų“ krūmelį atiduotų už centus.

Plačiau skaitykite antradienio  „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie