Violeta Bieliūnaitė-Vanagienė: „Surinktas didesnis savivaldybei priklausančių būstų nuomos mokestis bus naudojamas išskirtinai tik šiems būstams remontuoti ir naujiems įsigyti.“ Redakcijos archyvo nuotr.

Rokiškio rajone – pusantro šimto savivaldybės būstų

Socialiniai ir savivaldybės būstai – tai savivaldybei nuosavybės teise priklausantys ar iš fizinių arba juridinių asmenų išnuomoti būstai. Šiuo metu savivaldybė valdo tik nuosavybės teise priklausančius savivaldybės ir socialinius būstus – iš viso 151 būstą visoje Rokiškio rajono savivaldybės teritorijoje.

Šiuo metu Rokiškio rajono savivaldybė turi 103 socialinius būstus, iš jų 76 Rokiškio mieste. Socialinio būsto eilėje laukia 76 asmenys ar šeimos. Dauguma laukiančių asmenų ar šeimų pageidauja būstą išsinuomoti Rokiškio mieste ir, nors seniūnijų teritorijose yra laisvų socialinių būstų, teisę į paramą turintys asmenys ar šeimos išsinuomoti nesutinka ir laukia būsto Rokiškio mieste.

Žymiai mažesnė už rinkos kainą

Socialinių būstų nuomos mokesčio dydis apskaičiuojamas vadovaujantis Vyriausybės patvirtinta metodika ir yra vidutiniškai 6 kartus mažesnis nei būsto nuomos kaina rinkoje. Šiuo metu vidutinė 1 kv. m socialinio būsto nuomos kaina Rokiškio mieste svyruoja nuo 0,19 Eur/mėn. iki 0,28 Eur/mėn. Pažymėtina, kad socialinių būstų nuomininkams,  kurių vertinamos pajamos, tenkančios vienam asmeniui per mėnesį, neviršija 187,5 Eur, yra taikoma papildoma 10 proc. nuomos mokesčio lengvata. Teikiant paramą būstui išsinuomoti socialiai pažeidžiamiems, nepasiturintiems asmenims suteikiama pagalba, kuria siekiama socialinės integracijos, socialiai pažeidžiamų asmenų elgesio, nuostatų bei kitų pozityvių pokyčių.

Kitą dalį savivaldybei priklausančių būstų sudaro savivaldybės būstai, tai tokie, kurie išnuomoti asmenims ir šeimoms iki 2002 m. gruodžio 31 d. pagal tuo metu galiojusį Lietuvos Respublikos gyventojų apsirūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymą arba rajono tarybos sprendimu kitais teisės aktuose nustatytais atvejais.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Užs. 787

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Algis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Algis
Algis

Visiems tokiems už busto nuomą pilna rinkos kaina, užtenka valstybę išnaudoti, dar gauna visokias kitas pašalpas ir lengvatas.