Asociatyvi nuotr.

Laukia šimtas

Visgi abejojama, ar įstatymų pakeitimas palengvins socialinio būsto laukiančiųjų situaciją. Savivaldybės administracijos Ūkio ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Bieliūnaitė-Vanagienė informavo, kad rajono savivaldybėje teisę išsinuomoti socialinį būstą turi 45 asmenys arba šeimos (iš viso 100 žmonių). Iš 45 asmenų ar šeimų 22 paramos prašytojai yra deklaravę gyvenamąją vietą Rokiškio rajone, 23 – Rokiškio mieste.

Prognozuojama, kad patvirtinus įstatymo pakeitimo projektą, situacija Rokiškio rajone nepasikeis, nes būstų nuomos rinka nėra didelė ir paklausa stipriai viršija pasiūlą. Be to, savininkai nuomoti būstus savivaldybei nebus suinteresuoti, nes privalės sutartis registruoti, o tai mažins nuomotojų pajamas.

„Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme yra apibrėžta, kad savivaldybės administracija gali sudaryti fizinių ir juridinių asmenų, pageidaujančių asmenis ir šeimas nuomos pagrindais aprūpinti būstu, nuomojamų būstų sąrašą. Nustatyta tvarka informacija apie tokius būstus skelbiama savivaldybės interneto svetainėje, tačiau Rokiškio mieste būstų nuomos paklausa stipriai viršija pasiūlą ir toks sąrašas nėra sudaromas, nes neturime informacijos, kad būstų savininkai, nusprendę išnuomoti savo turtą, neranda nuomininkų“, – būstų nuomos situaciją rajone pakomentavo V. Bieliūnaitė-Vanagienė. Ji atkreipė dėmesį į tai, kad būstai dažniausiai nuomojami nelegaliai, vengiant mokesčių, todėl nuomos sutartys nėra registruojamos VĮ Registrų centre.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

kasyba

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
asmuo Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
asmuo
asmuo

Musu valstybe diziausia geda pries visa pasauly kada pagaliau nustos moketi pijokam ir valkatom pasalpas gal pinigai uzdirbami kai jums atrodo o apie bustus juos irgi reikia uzsidirbt.geria girti vaikus peri ir se tau socelinis bustas.ar neatrodo jums valdininkai kad perlenket lazda svaistydami garbingai dirbaciu pilieciu mokescius?