N. Šulcienės nuotr.

Tik smėlis ir vanduo

Tradiciniu tapęs festivalis – ne tik puiki proga išvysti geriausių pasaulio menininkų darbus, bet ir puikiai praleisti laiką. Kad didžiausias Baltijos šalyse smėlio skulptūrų festivalis yra populiarus, liudija ir tai, jog į jį pretendavo net 55 menininkai iš įvairių pasaulio valstybių. Deja, sėkmė nusišypsojo tik 15 pačių geriausių kūrėjų iš Vengrijos, Čekijos, Vokietijos, Belgijos, Ukrainos, Rusijos, Latvijos ir Lietuvos.

Lietuvis Martynas Gaubas pernai buvo pripažintas šio festivalio nugalėtoju, todėl ir šiais metais tikėtasi būti tarp prizininkų, tačiau sėkmė išslydo iš rankų. Šių metų I vietos laimėtoja pripažinta ruso Aleksandro Skarednovo smėlio skulptūra „Raudonoji knyga“. II vieta atiteko Jakubui Zimačekui iš Čekijos už skulptūrą „Gyvatės“, o III – ukrainiečiui Oleksiejui Podai už smėlio kompoziciją „Draugystė“. Mūsų šalies menininkas M. Gaubas pelnė simpatijų prizą, kurią įsteigė draudimo bendrovė. Jo kūrinys „Meilė“, vaizduojantis dvi simpatiškas kiaulaites, ne vienam žiūrovui sukėlė šypseną ir nuostabą dėl taip preciziškai sukurtos skulptūros žinant, kad darbui buvo naudojamas tik smėlis ir vanduo.

O smėlio visoms skulptūroms sunaudota tikrai nemažai – jo prireikė apie 1000 tonų. Visi šie meno kūriniai gimė per labai trumpą laiką – skulptūras sukurti teko per penkias dienas. Jų gyvavimo laikas priklausys nuo gamtos. Jeigu bus gražūs orai, neužklups liūtys, jomis bus galima grožėtis visą vasarą.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: