blank

Vaikų vasaros edukacinės programos „Kurk, bendrauk, pažink“ stovykla vyko Žiobiškio turstinėje bazėje. Net dviem pamainomis, liepos 7 -13 d.  ir liepos 16 – 22 d. stovyklavo 72 vaikai. Vaikų poilsį dalinai finansavo Švietimo mainų paramos fondas bei Rokiškio rajono savivaldybė. Vaikai buvo kviečiami naujoms patirtims, pažinimui, nuotykiams ir įspūdžiams per sveikos gyvensenos, tolerantiškumo, pilietiškumo temas. Vadovai jau pirmąją dieną sukūrė draugišką ir saugią aplinką, išsiaiškino vaikų lūkesčius, baimes, jų pačių indėlį, parinko tinkamus pagal amžių neformalaus ugdymo metodus. Susipažinę, įsiminę vieni kitų vardus stovyklautojai susikūrė būvimo kartu taisykles.  Stovyklos metu dalyviai gavo individualias, grupines, komandines užduotis. Kad būtų visiems artimiau, draugiškiau ir bendruomeniškiau, veikė slaptų draugų paštas. Visko, kas vyko ir įvyko neįmanoma sudėti į vieną lapą. Tai dalinsimės, labiausiai, vaikams įstrigusiais momentais. Kiekviena stovyklos diena turėjo temą ir kiekvienas stovyklos rytas prasidėdavo mankšta arba šokiu.

Sveikatos diena. Ryto mankštą, prausimosi ritaulą pravedė Visuomenės sveikatos biuro specialistė Dovilė.  Su sveikos gyvensenos lektore Aušra vaikai išbandė saulės smūgio sukeliamą efektą, gamino sveikus Rafaelo. Edukaciją apie bites pravedė direktoriaus pavaduotoja Gitana. Vaikai išbandė daug procesų: matavosi bitininko aprangą, išbandė įrankius, sužinojo, kokius produktus gamina bitės, kiek akių, kojų sparnų jos turi. Patys pasigamino natūralaus vaško žvakę. Didelį vaikams įspūdį padarė korio atakiavimas. Būtumėte matę su kokiu entuziazmu jie tą darė, o vėliau valgė! Visas išgirstas žinias pasitikrino Kahoot viktorinos metu

Meninius įgūdžius stovyklautojai tobulino naudodami įvairias technikas. Vaikai pasigamino savos kūrybos marškinėlius su tekstiliniais dažais, lipdė iš molio, piešė ant akmenukų, bandažinės plėvelės, asfalto, vėrė draugystės apyrankes, kūrė instaliacijas muilo burbulais, šoko su juostomis ir iš jų kūrė gėles. Vakaro šou vaikai darėsi laikinas tatuiruotes. Išvykos dieną nebuvo nei vieno abejingo Rokiškio rajono kraštovaizdžiui, kultūriniam paveldui ir seniesiems amatams. Stovyklautojai šią dieną aplankė Salų dvarą, kur šeimininkė pateikė įdomių faktų apie žalčius.  Vaikai susipažino su alpakomis, stručiu. Pabuvę dvarininkais, pakeliui sustodami istorinėse vietose,  išvyko į Kazliškį, kur kepė duoną, klausėsi pasakos apie alkaną vilką. Kol duonelė kepė, dalyviai įveikė pažintinio Šilo tako užduotis.

Tolerancijos dieną pirmoje pamainoje vaikus užbūrė ČIZ kolektyvas savo kūrybiškumu ir teatrališkumu. Lauko teatras pavergė žiūrovus klasikinėmis pasakomis apie Erškėtrožę, Raudonkepuraitę ir Miegančiąją Gražuolę. Vaikai plyšo juokais, kai Raudonkepuraitė nusprendė sergančiai močiutei nunešti čipsų ir cocacolos. Draugiški stovyklautojai padėjo ištaisyti pasakoje atsiradusias klaidas. Po linksmų pasakų iš antrinių žaliavų, t.y. panaudotų vandens buteliukų, pasigamino pelytes. Visos skirtingos, bet visos lygios. Stovykloje apsilankė lėlės su negalia, kas skatino vaikus tolerancijai ir diskusijai.  Antrojoje pamainoje  užsiėmimą apie tolerantiškumą vedė Rokiškio raj. sav. Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos bibliotekininkės  Edukacija  „Draugoteka“ leido įsijausti vaikams į įvairias roles, reflektuoti apie būsenas, kai žmogaus judėjimas yra ribojamas. Stovyklautojai gavo užduotį paieškoti būdų, kaip padėti vaikams, jaunuoliams, kurie susiduria su sunkumais kasdieniniame gyvenime. Vadovės davė užduotį „Vedlys“, kur užrištomis akimis, pasitikint draugu bei savo jutimais reikėjo įveikti kliūčių ruožą.  Po praktinių užduočių, vyko diskusija apie toleranciją, patyčias ir kaip kovoti su neapykantos kalba.

Sporto dieną ne mažiau  įspūdžių, gerų emocijų ir pilietiškumo. Svečiuose – Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Vyresnieji stovyklautojai išbandė ginkluotę, karinę aprangą, maskavimosi priemones, vykdė įvairias užduotis reikalaujančias sportinės ištvermės bei strateginio mąstymo. Didžiausia staigmena ir pramoga vaikams buvo Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Laibgalių  ir Rokiškio ugniagesių komandų užsiėmimai.  Vaikai sužinojo per kiek laiko apsirengia gaisrininkas, kaip vyksta gelbėjimo operacijos, kaip laikyti gesinimo žarną ir su ja lieti vandenį. Visą šia dieną lydėjo rimtosios ir linksmosios estafetės, rungtys  su vandens balionais stadione ir  prie Žiobiškio tvenkinio. Po aktyvios dienos – gongų terapija, atsipalaidavimo technikos. Štai ir apsikabinimų – iki pasimatymo diena.  Stovyklautojai nuo ryto vieni kitiems dovanojo apsikabinimus, išsiaiškino slaptus draugus, rašė ant nugarų laiškus vieni kitiems. Įsivertinant, stovyklos vadovės priminė dalyviams, ką veikė visos savaitės metu, padėjo jiems įsivardinti ir užrašyti savo išmokimus, atpažinti įveiktas baimes ir išsipildžiusius lūkesčius. Stovyklos pamainos buvo užbaigtos pažymėjimų įteikimu.
Tikslai pasiekti, uždaviniai įgyvendinti. Daug gerų emocijų, neišdildomų įspūdžių, stovyklavimo energijos pajautimo. Kiekvieną dieną vakarais vyko refleksijos. Vakaro programose: kūrybiniai kambarių pristatymai, diskotekos, talentų ir madų šou, improvizaciniai kino teatrai ir net naktinis žygis.

Parengė direktoriaus pavaduotoja
ugdymui Gitana Vošterytė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: