Gintaras Čypas: pėdsakai rodo, kad žvėrių daugėja. R. Keliuotytės, J. Čypienės nuotr.

 Barsukai išlindo iš olos. Ar jau laukti pavasario?

Stirnų takai ir kanopėlės, išraižiusios visą Sėlynės mišką ir palaukes, nebestebino. Jų daug. O kitokios pėdos ir pėdutės… čia jau sunkiau. Šuns ar vilko prabėgta? Gal kur laputė prasliūkino ar briedis keliavo? Užtikom net mano bendrakeleivei nematytų pėdsakų. Svarstom – kieno jie? Padėti niekuo negaliu – visiškai neįsivaizduoju. Jūratė pėdsakus fotografuoja ir siunčia vyrui – Sėlynės girininkui Gintarui Čypui – su prielaida, galbūt tai barsukas, suviliotas pavasario dvelksmo, pabudo ir išėjo pasižvalgyti.

Kaip tik tądien, šeštadienį, G. Čypas su Rokiškio rajono „Alsetos“ medžiotojų klubu fiksavo žvėrių pėdsakus sniege jiems nustatytame plote.

Gavome profesionalo patvirtinimą – taip, tai barsuko pėdos. Jis irgi jų aptiko, vadinasi, barsukai jau išlindo iš žiemos guolio. Klausiu, ar tiesa tie senolių pastebėjimai, kad išlindęs barsukas – pavasario pranašas? Girininkas G. Čypas šypteli: „Nežinau, kaip tie pastebėjimai, bet pastarosiomis dienomis sušilęs oras ir atlydys barsukus tikrai iš olos išviliojo.“

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie