Kartu įsiamžino akcijos geradariai. L. Dūdaitės nuotr.
Kartu įsiamžino akcijos geradariai. L. Dūdaitės nuotr.

Gegužės 19-ąją „Gimtasis…“ pasakojo apie Jovitos ir Alvydo Čepulių iš Maželių kaimo (Kazliškio sen.) skurdų gyvenimą. Su trisdešimtuosius metus skaičiuojančia skalbykle, su virykle, kurios orkaitėje sausainių kepimas gresia rimta katastrofa… Vos per mėnesį šeimos gyvenimas gerų žmonių dėka pasikeitė kardinaliai…

Svajonė – vandentiekis

Kertinis visų Čepulių problemų sprendimo raktas – vandentiekis. Juk be jo nebuvo ir vandens senoje vonioje, ir drabužiams skalbti reikėjo tempti kibirus iš šulinio. Automatinės skalbimo mašinos namuose pajungti neįmanoma, todėl penkių asmenų šeimos skalbinius Jovitai tekdavo skalbti trisdešimtuosius metus skaičiuojančia „Zoluška“. O juk Jovita – nuo paauglystės turi negalią.

Jovita džiaugėsi nauja šukuosena. L. Dūdaitės nuotr.
Jovita džiaugėsi nauja šukuosena. L. Dūdaitės nuotr.

Akivaizdu, kad Kazliškio seniūnijos socialinė darbuotoja Edita Kastanauskienė, pasiūliusi šeimai dalyvauti gerumo akcijoje, kurią bendradarbiaudama su „Gimtuoju…“ rengia akcijos globėja Ramutė Akramavičienė ir UAB „Lašų duona“, prioritetu įvardijo būtent vandentiekio klausimą.

Sunkus iššūkis

Atokiame vienkiemyje šulinys iškastas tolokai nuo kitų pastatų. Problema yra ir tai, kad gyvenamasis namas – ant kalvelės, o šulinys – jo papėdėje. Ar įmanoma iki jo nutiesti vandentiekio vamzdžius? Šį klausimą ėmėsi spręsti MB „Rokiškio kasyba“ savininkas Gediminas Jurgelionis. „Pavargti teko“, – nedaugžodžiaudamas iškastus griovius rodė pašnekovas. Paramos projekto koordinatorė, UAB „Lašų duona“ specialistė Monika Kazanavičienė detaliau papasakojo, kiek vertas G. Jurgelionio indėlis bei kiek laiko šis jaunas specialistas skyrė pagalbai. „Kai temstant kiti pagalbininkai išvažinėdavo, sode prieblandoje G. Jurgelionis savo ekskavatoriuku darbavosi visu pajėgumu“, – sakė pašnekovė. Suskaičiuota, kad vien samdomo ekskavatorininko darbui (ne vienas šimtas eurų) šeimai būtų tekę taupyti metų metus.

Vandentiekis - šeimos didžiausias džiaugsmas. L. Dūdaitės nuotr.
Vandentiekis – šeimos didžiausias džiaugsmas. L. Dūdaitės nuotr.

Savo rankų darbą ir laisvadienio laiką skurdžiai šeimai skyrė ir UAB „Lašų duona“ specialistai: statybos vadovas, santechnikas bei du darbuotojai. „Lašų duonos“ Statybos ir remonto padalinio vadovas Aušrius Kavoliūnas su profesionalais kolegomis padėjo konsultacijomis ir tinkamai įrengiant vandentiekio sistemą. Prisidėjo ir Kazliškio seniūnas Algirdas Kulys su trimis pagalbininkais. Visi išvardytieji parengė vandentiekiui tiesti šeimos virtuvę ir vonią. O sunkaus fizinio darbo buvo išties daug: talkininkai iš po namo grindų išlupo didžiulį akmenį.

 

Ypatingą ačiū akcijos rengėjai taria IĮ „Cezis“ ir jos atstovui Nerijui. „Nors kreipėmės į kelias rajone veikiančias įmones, prekiaujančias mums reikalinga santechnikos įranga, atsiliepė pati mažiausia ir, matyt, nuoširdžiausia iš jų – „Cezis“. Jos atstovas Nerijus padėjo mums: pritaikė dideles nuolaidas, pasitikėjo mumis ir sutiko palaukti, kol surinksime lėšų įrangai apmokėti“, – pasakojo M. Kazanavičienė.

Akcijos globėja - Ramutė Akramavičienė. Asmeninio archyvo nuotr.
Akcijos globėja – Ramutė Akramavičienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Daug prisidėjo akcijos globėja R. Akramavičienė, skyrusi asmeninių lėšų, rajono žmonės, pirkę akcijos ženklu pažymėtą „Lašų duonos“ produkciją, įmonė „SV Obeliai“ ir Verslo klubas.

Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie