V. Bičiūnaitės nuotr.

Mokosi savarankiškumo

Skemų socialinės globos namų teritorijoje, atokiau nuo pagrindinio korpuso,  stovi rekonstruotas dviejų aukštų korpusas, pažymėtas 8-uoju numeriu. Šiuo metu jame gyvena 30 globotinių. Jiems skirta septyniolika kambarių, kuriuose jie įsikūrę po vieną arba dviese, mat yra gyvenančiųjų poromis. Šiame pastate ir sumanyta įrengti bendruomeninius namus. Jų simbolinis atidarymas vyks gegužės 2 d.

Kol kas globotiniai ateina valgyti į pagrindiniame pastate esančią bendrą valgyklą, bet nuo minėtos datos maitinsis tik bendruomeniniuose namuose. Tam įrengtos dvi maisto gaminimo patalpos. Jose – maisto ruošimo stalai, indaplovė, šaldytuvai ir kita reikalinga įranga. „Globotiniai labai nori gyventi kaip namuose, todėl jau dabar už savus pinigus nusipirko miltų, aliejaus, kitų produktų. Turime stalo įrankių“, – atidarinėdama virtuvėlės spinteles rodė socialinė darbuotoja Asta Kubilienė.

 Valgyklai skirta erdvi patalpa, joje jau stovi ne tik stalai, kėdės, bet ir gyventojų pamiltas kampas su minkštasuoliais ir kavos aparatu. Pasak darbuotojos, gyventojai jį taip pamėgo, kad neleidžia iškelti kitur. Koridoriuje kabo jau paruoštos lininės prijuostės. Kitose patalpose įrengti dušai, skalbykla, yra skalbinių lyginimo lenta, rūbinė nesezoniniams darbužiams susidėti, šluotinė ir kt.

Su buities rūpesčiais globotiniams padeda susitvarkyti, juos moko socialinio darbuotojo padėjėjai.

Pagalbinės patalpos įrengtos ir darbuotojams. Tai, kas vyksta prie lauko durų ir koridoriuose, stebima vaizdo kameromis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

sostinė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie