blank
wikipedia.org nuotr.

Uniforma moksleiviams nuo pradinės iki 12 klasės yra labai gera apranga, turinti ir drausminimo elementų, įtakojanti elgesį viešose vietose. Uniforma, atkeliavusi nuo Smetonos laikų, neuždrausta sovietmečiu, nors toje santvarkoje viską drausdavo, išliko iki šių laikų. Ar tai blogai? Kaip tik džiugu matyti mokinukus su uniformomis – tuomet akivaizdu, kad tai mokinys, o ne gatvės padauža.

Šaunuolė Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Juodinytė, kad palaikė išleistuvėms uniformas apsirengusius abiturientus – gražu žiūrėti į abiturientų nuotraukas. Ir todėl nesuprantu, kodėl reikia uniformose įžvelgti karo Ukrainoje kontekstą. Karas karu – tai blogis, pražūtingas dalykas, tačiau kuo čia dėtos uniformos? Ir gyvenimas dėl to neturi sustoti. Buvo Pirmasis, Antrasis pasauliniai karai, gyvenimas nesustojo – kas kariavo, kas ginklus, kas maistą gamino, o kai kas mokėsi, gydė, vaikus gimdė.

Gaila, kad uniformos ir jas vilkėję abiturientai, buvo taip piktai užsipulti, primetami jiems sovietinių-okupacinių laikų kontekstai, nors, mano nuomone, mokslas, sportas turi būti atsieti nuo politikos, kaip bažnyčia nuo valstybės.

Skaičiau, kad uniformų mada kilo iš Prancūzijos – tai puiki tradicija, tą tradiciją turėjome ir mes, kodėl nenorime jos gerbti? Didžiulis dėmesys dabar skiriamas Ukrainos istorijai, o savo istorijos nenorime žinoti?

Lietuvoje yra svarbesnių reikalų nei uniformos, todėl toks didelis tam skirtas viešas dėmesys net stebina. Energetikos sektorius, kainų augimas, mokytojų, gydytojų paruošimas ir atlyginimai – gal geriau į tokias ir panašias problemas gilintis, o ne kabinėtis prie uniformų.

Todėl pabaigai linkiu Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktoriaus pavaduotojai J. Juodinytei ir visiems abiturientams stiprybės ir puikių abitūros egzaminų rezultatų.

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus nuomone

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments