Unsplash nuotr.

Redakciją pasiekė skaitytojo Aloizo Jono Redecko iš Obelių laiškas. Stilius neredaguotas, ištaisytos tik kalbos klaidos. Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su autoriaus nuomone, už išsakytas mintis atsako autorius.

Aloizas Jonas Redeckas

Obeliai

Paskutiniu metu spaudoje ir visuomeninėje daug diskutuojama apie savivaldybės nariams išmokėtas  kanceliarines išlaidas. Keletą žodžių norisi pasakyti, kaip atrodo stebint iš šalies.

Kaimyniniame rajone po Nepriklausomybės atstatymo teko būti tarybos nariu. Tada tarybos narius žmonės rinko, kad jie atstovautų jų  teisinius interesus, sprestų rajono reikalus. Apie kažkokį kanceliarinių lėšų skyrimą nebuvo net tokio pasvajojimo ir jokių lėšų tarybos nariams nemokėjo. Juk  žmogus, norėdamas tapti tarybos nariu, pareiškia   norą savanoriškai. Būti tarybos nariu – tai ne tik turėti  kažkokios naudos, bet ir patirti asmenines  išlaidas. Tai kiekvienas turėtų žinoti ir suprasti. Gal kandidatams prieš rinkimus turėtų būti pravestas instruktažas?

Skaitant GR apie tarybos nariams išmokėtas sumas, kyla visa eilė klausimų. Kažkodėl dabar, ar dėl žurnalistinio trumparegiškumo, bandoma kaltinti tarybos narius, kad jiems buvo išmokėtos nemažos sumos. O man atrodo, kad čia yra visa grandinė asmenų. Pirmiausia pažymėtina, kad sumos buvo mokamos vadovaujantis Rokiškio rajono savivaldybės  tarybos veiklos reglamentu, kuriuo nustatytos tarybos nario veiklai reikalingos lėšos kanceliarinėms, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, kompiuterinės įrangos nuomos ar įsigijimo, biuro patalpų nuomai. Kas mėnesį tam skiriama 0,5MMA dydžio išmoka. Čia reikėtų paanalizuoti: kada buvo patvirtintas reglamentas, kas buvo šios įdėjos pateikėjas, kas pasisakė už ir kas prieš. Tokiu atveju geriau galima būtų susipažinti su tarybos narių ,,darbu“. Ar toks pasiūlymas patvirtinti išmokas  neprieštaravo Respublikos teisės aktams? Kaip į tai žiūrėjo Vyriausybės atstovas apskrityje? Juk jis turi prižiūrėti tarybos nutarimų atitikimą įstatymams. Eikime toliau. Juk yra savivaldybės kontrolės tarnyba. Ar ji buvo pasidomėjusi kaip yra ir už ką išmokamos sumos? Neteko matyti, kad kažkur savivaldybėj stovėtų pinigų, skirtų tarybos nariams, maišas. Juk pinigai iš kasos buvo mokami pristačius čekius ir finansų darbuotojai turėjo matyti, ar už patirtas teisingas išlaidas  jie pateikiami. Ar  apskaitos darbuotojai apie tokių lėšų panaudojimo tikslingumą  įspėjo savivaldybės vadovus? Juk už finansinę apskaitą pagal finansinės (buhalterinės) apskaitos įstatymą,  atsakingas įstaigos vadovas. Ar nebuvo piktnaudžiavimo ir nesidalino čekiais su kitais? Kalbant ir apie tai rašant, būtina išsiaiškinti giliau, o ne tik vadovautis paskalomis. Nepasidomėjus giliau, atrodo, pasiėmė pinigų sumas lyg tai būtų pavogę. Galima  morališkai smerkti tokius tarybos narius, bet jie juk lėšas naudojo pagal ,,reglamentą“.

Nereikėtų pamiršti ir rinkėjų. Juk ir jie prisidėjo, kad tokius tarybos narius išsirinko. Esu tos nuomonės, kad turime rinkti sąžiningus, dorus žmones, bet kai kurie  rinkėjai to kažkodėl nenori. Štai, kad ir šių metų Kauno mero rinkimai. Pirmiausia moralė turėtų ateiti nuo pačios aukščiausios valdžios. Bet kur moralė, jei aukščiausias vadovas 35 metus buvo KP, o juk žmonės rinko kaip nepartinį. Kada apsivalysim ir rinksim vertus žmones dirbti sąžiningai ir su aukščiausia morale?

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Viktoras
Viktoras
2023 23 gegužės 14:23

Daugiau nei prieš 10 metų Rokiškio (Nr. 50) apygardoje Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai iškeltas seimo narys Algis Kazulėnas, po 2008–2012 m. kadencijos į Rokiškį iš Vilniaus sugrįžo su nauju šviesiai mėlynos spalvos Volkswagen, kurį kadencijos metu nuomavosi iš firmos  ir naudojo kaip savo, o baigiantis kadencijai išperkamosios nuomos būdu iš tos pačios automobilio firmos jį ir  įsigijo. Tam, kad šis faktas nebadytų akis rokiškėnams ir galėtų kaip nors pasiteisinti, šį  automobilį pradžioje  „nupirko“ sesuo… Nors rokiškėnai tai žinojo, tačiau buvo geri ir ne tik prieš šį faktą užmerkė akis, bet ir užsikimšo ausis –A.Kazulėną ir toliau renka. Tik jau ne į seimo narius,… Skaityti daugiau »

Rekomenduojami video: