blank
J. Kačerausko nuotr.

Tai siūlančią Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisą įregistravo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Aurimas Gaidžiūnas ir šios frakcijos nariai Agnė Širinskienė, Tomas Tomilinas ir Audrys Šimas.

Tarp valstybės tarnautojų ir pareigūnų, kurių deklaruojamas turtas yra skelbiamas viešai be jų rašytinio sutikimo, nebuvo seniūnų – savivaldybių administracijų filialų vadovų.

Pagal Valstybės tarnybos įstatymą, seniūnai yra karjeros valstybės tarnautojai, tačiau jų skyrimą į pareigas reglamentuoja ne tik šis įstatymas, bet ir Vietos savivaldos įstatymas.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą seniūnijos gali būti šių formų: savivaldybės administracijos filialai arba biudžetinės įstaigos. Lietuvos savivaldybių asociacijos duomenimis, Lietuvoje yra 545 seniūnijos, ir visos jos yra savivaldybių administracijų filialai. „Dar nė viena savivaldybė nėra įsteigusi seniūnijos biudžetinės įstaigos, o šios įstaigos vadovo turto deklaracija teoriškai būtų viešinama. Šiuo metu nėra seniūnijų – biudžetinių įstaigų, todėl seniūnų deklaracijos nėra viešinamos, tad visuomenė neturi galimybės su jomis susipažinti,“ – sako projektą parengęs A. Gaidžiūnas.

Priėmus siūlomą įstatymo pataisą, būtų viešinami visų seniūnų, nepriklausomai nuo seniūnijos statuso, turto deklaracijų duomenys be šių gyventojų rašytinio sutikimo.

Tikimasi, kad tai turės teigiamą įtaką kovai su korupcija, viešojo sektoriaus išskaidrinimui bei užtikrins visuomenei galimybę įgyvendinti viešąją atsakingas pareigas einančių asmenų pajamų ir turto kontrolę.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments