15min.lt nuotr.

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Remigijus Žemaitaitis užregistravo Konstitucinio Teismo įstatymo papildymo projektą, kuris įtvirtina individualaus konstitucinio skundo institutą.

Seimo narys siūlo nustatyti konstitucinę teisę fiziniams ir juridiniams asmenims savo iniciatyva ginti savo pažeistas konstitucines teises Konstituciniame Teisme, jei, asmens nuomone, jo konstitucines teises ir laisves pažeidžia įstatymas ar kitas Seimo priimtas aktas, taip pat ir Respublikos Prezidento dekretas ar Vyriausybės nutarimas.

Parlamentaras pažymėjo, kad asmenys su individualiu konstituciniu skundu galėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą, tik pasinaudoję visomis teisinės gynybos priemonėmis. Individualus konstitucinio skundo institutas turėjo būti įdiegtas 2010 metais, tačiau dėl ekonominės krizės šie planai liko neįgyvendinti. Skaičiuota, kad individualaus konstitucinio skundo įdiegimui reikėtų apie 700 tūkst. eurų.

„Šiuo metu asmenys Lietuvoje neturi teisės tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą, todėl Lietuva liko tarp nedaugelio Vakarų šalių, neturinčių individualaus konstitucinio skundo, net Ukraina, darydama reformą, įvedė individualų konstitucinį skundą. Senas demokratijos tradicijas turinčiose ir teisinės valstybės principus gerbiančiose valstybėse pripažįstama tokia asmens pažeistų teisių gynimo teisė, galimybė ir būtinybė. Taip pat ši priemonė, kaip rodo Europos valstybių patirtis, leis gerokai sumažinti skundų į tarptautinius teismus, nes tai padės valstybei susitvarkyti dar iki Europos Žmogaus Teisių Teismo“, – pažymėjo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas R. Žemaitaitis.

Eltos inf.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie