blank
Juliaus Kalinsko/15min nuotr.

Tai numatančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas įregistravo Seimo narys „valstietis“ Petras Nevulis.

Priėmus siūlomą reguliavimą, paviljonuose galės būti pardavinėjami alkoholiniai gėrimai, kurių tūrinė etilo koncentracija neviršija 7,5 procento.

Pasak P. Nevulio, priėmus siūlomą įstatymo pataisą, savivaldybės taip pat turės teisę apriboti mažmeninę prekybą alkoholiniais gėrimais paviljonuose. Jo nuomone, tokios nuostatos padės efektyviau kovoti su viešosios tvarkos pažeidimais, prisidės prie visuomenės sveikatos gerinimo.

Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo projektu siekiama tobulinti įstatymo nuostatas, susijusias su prekyba alkoholiniais gėrimais paviljonuose.

Įstatymo projekte apibrėžiama sąvoka paviljonas – tai „Nekilnojamojo turto registre neregistruojamas ir į žemę įleistų pamatų neturintis laikinas statinys, pagamintas gamykloje ar pastatytas iš surenkamų konstrukcijų ir turintis viduje įrengtą prekybos salę pirkėjams aptarnauti“.

„Pasikeitus Alkoholio kontrolės įstatymui, nuo 2020 m. sausio 1 d. sėkmingai dirbančios alaus ir giros produkcijos daryklos, įsteigusios savo firmines alaus/giros parduotuves-paviljonus, nebegali prekiauti savo produkcija. Daryklos, netekdamos galimybės prekiauti savo firmine produkcija parduotuvėse-paviljonuose, netenka galimybės dalyvauti mugėse bei parodose Lietuvoje“, – sako P. Nevulis.

Alkoholio kontrolės įstatyme mažmeninės prekybos vieta apibrėžiama kaip parduotuvė, automobilinė parduotuvė ir kitos vietos, kuriose verčiamasi mažmenine prekyba ir kurios yra įrengtos laikantis maisto tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų.

 

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments