J. Kačerausko nuotr.

Tai siūlančią Vietos savivaldos įstatymo pataisą įregistravo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Gintautas Kindurys.

Jis tikisi, kad, įgyvendinus šią nuostatą, teikiamų sprendimų projektų motyvai būtų labiau suprantami gyventojams ir tarybų nariams, galimai užkirstų kelią priimti nepagrįstus sprendimus.

„Įstatymo nuostatos įgyvendinimas prisidėtų prie vieno iš pagrindinių principų, nurodytų Vietos savivaldos įstatyme, kuriais grindžiama vietos savivalda, veiklos skaidrumo, t. y. kad savivaldybės institucijų ir kitų savivaldybės viešojo administravimo subjektų veikla turi būti aiški ir suprantama savivaldybės gyventojams“, – sako G. Kindurys.

Pasak jo, įstatymo projektą parengti paskatino tai, kad kai kuriose savivaldybėse gyventojai ir tarybos nariai skundėsi dėl teikiamų sprendimų projektų nepagrįstumo.

Pasak G. Kindurio, yra savivaldybių tarybų, kurios savo reglamentuose, nors ir yra nustačiusios, kad sprendimų projektai teikiami su aiškinamaisiais raštais, tačiau nėra aiškiai reglamentuotas būtinumas pagrįsti teikiamo projekto nuostatas.

Šiuo metu įstatyme yra nustatyta tvarka, kad savivaldybės tarybos posėdžiuose svarstomi tik tie klausimai, dėl kurių savivaldybės tarybos veiklos reglamento nustatyta tvarka yra pateikti sprendimų projektai, t. y. projektų teikimo tvarką nusistato kiekviena savivaldybė.

 

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments