Aurelijus Veryga. J. Kačerausko nuotr.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, vis daugiau paslaugų keliasi į elektroninę erdvę, ne išimtis – ir sveikatos apsaugos sektorius.

„Esant galimybėms, turime išnaudoti visus įrankius, galinčius palengvinti kasdienį visų darbą. Kiek anksčiau jau priėmėme sprendimą, jog gydytojai absolventai ir rezidentai kreiptis dėl medicinos praktikos licencijos išdavimo galės paprasčiau – internetu. Dabar siūlomais pakeitimais siekiame sumažinti administracinę naštą, tenkančią gydymo įstaigoms“, – sako A. Veryga.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, licencijos asmens sveikatos priežiūros veiklai gali būti išduodamos arba elektronine, arba popierine forma. Taip pat nustatyta, kad privaloma išduoti licencijų dublikatus.

Pakeitimais siekiama įtvirtinti, kad visa informacija būtų kaupiama nuo 2015 metų veikiančioje Licencijų informacinėje sistemoje (LIS), kurioje duomenys yra vieši. Skelbiant informaciją LIS, valstybė įgis galimybę stebėti išduodamų licencijų skaičių ir licencijuojamos veiklos reglamentavimo tendencijas. Licencijos gavėjas pats galės išsispausdinti licencijos išrašą ir neprivalės rašyti prašymo bei rengti dokumentus licencijos dublikatui gauti. Be to, per sistemą bus kur kas paprasčiau patikrinti, ar licencija galioja.

Taip pat, atsisakius popierinių licencijų, gydymo įstaigoms už licencijų išdavimą, jų duomenų tikslinimą reikės mokėti mažesnę rinkliavą, o už popierinės formos licencijos dublikato išdavimą valstybės rinkliavos nebeliks, pabrėžia SAM.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie