Gimtasis Rokiškis Aktualijos Siūloma įstatyme numatyti dažnesnį vandens paslaugų kainų peržiūrėjimą

Siūloma įstatyme numatyti dažnesnį vandens paslaugų kainų peržiūrėjimą

367
0
Įstatyme siūloma numatyti galimybę Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) dažniau peržiūrėti geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, atsižvelgiant ir į padidėjusias elektros ir dujų sąnaudas.
Tokį pasiūlymą įregistravęs Seimo narys Aplinkos ministras Simonas Gentvilas siūlo tokią nuostatą įtvirtinti Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatyme.
„Geriamojo vandens išgavimo, ruošimo, teikimo ir nuotekų tvarkymo technologiniai procesai susiję su elektros energijos vartojimu, todėl viena iš pagrindinių geriamojo vandens tiekimo įmonių sąnaudų yra energetikos išteklių sąnaudos. Atsižvelgiant į geriamojo vandens tiekimo įmonių technologinius procesus ir apimtis, energetikos išteklių sąnaudos sudaro apie 10-20 proc. visų geriamojo vandens tiekimo įmonių sąnaudų“,- savo pasiūlymą argumentuoja S. Gentvilas.
Jis pažymi, kad šiais metais elektros sąnaudos išaugo 3-5 kartus daugiau nei praeitais metais, o geriamojo vandens tiekimo įmonės savo vartotojams taiko kainas, kurios buvo suskaičiuotos anksčiau, neįvertintus išaugusių energetinių resursų kainų.
„ Atsižvelgiant į tai, geriamojo vandens tiekimo įmonės negauna pajamų, kurios būtinos padengti išaugusias elektros energijos kainas ir užtikrinti nepertraukiamą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų tęstinumą“,- sako S. Gentvilas.
Jo siūlomas projektas numato, kad „jeigu geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo, paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugoms teikti elektros ir (arba) dujų tarifų ir įkainių vidutinis pokytis viršija 30 proc., geriamojo vandens tiekėjai, paviršinių nuotekų tvarkytojai, vadovaudamiesi Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodika, parengia ir teikia Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai papildomos elektros ir (arba) dujų sąnaudų pokyčio kainų dedamosios pagrindimą. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, gavusi šį pagrindimą nustato papildomą kainų dedamąją dėl elektros ir (arba) dujų sąnaudų pokyčio, kuri galioja iki atitinkamai bazinės, kasmet perskaičiuojamos kainos galiojimo termino pabaigos“.
naujieji
blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments