Asociatyvi nuotr.

„Pasižiūrėkime užsienio praktiką, Vakarų valstybėse atostoginių sąvokos nėra. Jie gauna atlyginimą vieną kartą per savaitę. Atostoginiai yra matematinė formulė, tik žmogus gali gauti matematiškai truputį daugiau už atlyginimą arba truputį mažiau. Ten paklaida yra tikrai nedidelė, priklausomai nuo formulės ir kurį mėnesį eini atostogų. Mes galvojame, ar tai yra reikalingas veiksmas“, – Eltai sakė E. Filipavičiūtė.

Pasak jos, atostoginių skaičiavimas tampa „darbu dėl darbo“.

„Darbuotojams atostogų priklauso, tarkime, mėnuo per metus. Žmogus dirba, aš, kaip darbdavys, jam moku sutartą atlygį, ir ar atostogauja, ar dirba, aš jam vis tiek privalau mokėti. Ta paklaida ar neša pridedamąją vertę? Nes mes turime programuoti, pas mus gali būti klaidų tikimybė skaičiuojant vidurkį, kažkokio mato vieneto neįdėti galima, kokia nauda. (…) Išeina darbas dėl darbo“, – Eltai teigė Buhalterinės apskaitos departamento direktorė.

E. Filipavičiūtės teigimu, tarp išmokamos atostoginių sumos ir darbo užmokesčio susidarytų tik minimalus skirtumas.

„Pati esmė nesikeičia, vis tiek bet kokiu atveju žmogus gauna pinigus. Jei žmogus metų eigoje išeina tris ar keturis kartus atostogų, matematiškai paskaičiavus, ar jo atostoginiai, ar jo atlyginimas, būtų lygybės ženklas arba be galo nedidelė paklaida“, – sakė ji.

Darbo kodekse įtvirtinta atostoginių sąvoka, kuria kasmetinių atostogų laiku darbuotojui paliekamas jo vidutinis darbo užmokestis.

Prie Dirdų

3
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ArtūrasSmalsutisadomas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Artūras
Artūras

Jo jo, super. Davai darbdaviams, palengvinam dar gyvenimą ir eilinį kartą sukuriam dar vieną legalią sąlygą išdurti darbuotoją. Daug yra atlyginimų mokama taip, nesudegantis atlygis, dažniausiai artimas minimumui, plius priedas. Tad kas uždraus darbdaviui išmokėti sutartą atlyginimą ir nemokėti priedo. Bus viskas juk legalu, nes darbdavys galės teigti, jog žmogus nedirba ir priedas nebus mokamas už orą. Tad pirmiausiai tegų įveda įstatymą, kad sutartyje turi rodyti visą algą, be jokių priedų, va tada galės nebūti atostoginių. Priešingu atveju bus kapec…

Smalsutis

Dar išlįs koks Pilypas iš kanapių ir pasiūlys rašyti prašymą vietoje atostogų imti laisvas nuo darbo dienas nemokant atlyginimo.

adomas
adomas

atostoginiai jėga