Asmeninių archyvų nuotr.

Padėjo nuoseklus darbas mokytojos profesionalumas

Dominyka Jasinavičiūtė

Tikėjausi gero įvertinimo, nors ir abejojau, bet žinojau, kad šis dalykas man sekasi. Rezultatą pasiekti padėjo nuoseklus darbas ir, žinoma, mokytojos Irenos Laužadienės, kuriai esu labai dėkinga, profesionalumas. Artimieji kartu su manimi džiaugėsi įvertinimu.

Noriu būti veterinare, studijuoti Lietuvos sveikatos mokslų universitete, pasirinkimui įtakos turėjo meilė gyvūnams. Dėl egzaminų užduočių ir vertinimo neturiu jokių pastabų – manau, viskas yra įveikiama, reikia tik mokytis.


Svajonei neužtenka vieno šimtuko

Domas Černiauskis

Anglų kalba visuomet vyravo mano aplinkoje. Labiausiai jos išmokti padėjo brolis, serialai bei kompiuteriniai žaidimai. Savęs nespaudžiau tikėdamasis šimtuko, bet tyliai visad apie tai pasvajodavau. Didelių pastangų mokydamasis anglų kalbą nedėdavau ir daug laiko neskirdavau, tačiau esu labai dėkingas mokytojai Giedrei Kublickienei už konstruktyvias pamokas, kurios leido pasiekti tokį rezultatą. Mano sėkme namiškiai džiaugėsi ir sveikino, seneliai apdovanojo uogomis ir žirniais. Draugai sakė, kad tokio rezultato ir tikėjosi, tad džiaugiuosi, kad jų nenuvyliau.

Esu sportininkas, todėl noriu vienaip ar kitaip išlikti šioje sferoje. Svajoju apie medicinos studijas, o svajonių darbas yra tapti sporto daktaru, bet labai gaila, jog šiai svajonei neužtenka vieno šimtuko.

Dėl egzamino daug pastabų neturiu. Norėtųsi šiek tiek greičiau sulaukti atsakymų, o dalykas, kurio žinių patikrinimas atrodo mažiausiai teisingas, yra lietuvių kalba ir literatūra. Aš būčiau už senosios sistemos grąžinamą, kai egzaminą sudarydavo ir gramatinių žinių patikrinimas, ir teksto suvokimas, ne tik rašinys.


Apie maksimalų įvertinimą negalvojo

Justinas Makuška

Fizikos šimtuko gauti nesitikėjau. Po egzamino galvojau apie aukštą įvertinimą, bet apie maksimalų – ne. Per mokslo metus papildomai mokiausi nedaug. Tiesiog stengdavausi suprasti ir atsiminti viską, kas dėstoma pamokose. Vis dėlto, likus dviem mėnesiams iki egzaminų sesijos pradžios, pradėjau eiti į papildomas konsultacijas, spręsti ankstesnių metų egzaminų užduotis bei skirti daug laiko kartojimui. Labai dėkoju savo mokytojai Rasai Pranckūnienei, kuri aukojo savo asmeninį laiką, kad galėtų mūsų klasei suteikti papildomą pagalbą ir buvo visada pasiryžusi atsakyti į bet kokius iškilusius klausimus. Namiškiai nustebo ir labai džiaugėsi. Ypač nudžiugo mama. Sveikino draugai.

Turbūt rinksiuosi programų sistemų studijas Kauno technologijos universitete. Mokykloje susidomėjau programavimu, todėl norėčiau toliau mokytis šioje srityje.

Mano nuomone, visų egzaminų, kuriuos aš laikiau, užduočių formuluotės buvo geros. Kiekvienais metais internete pasklinda daugybė neigiamų žinučių, jog Nacionalinis egzaminų centras prastai atliko „namų darbus“ ir užduotys buvo nekorektiškos. Žinoma, pasitaiko mažų klaidų, tačiau jos neturėtų daryti didelės įtakos galutiniam rezultatui. Jeigu šiek tiek nepasisekė, nereikėtų nusiminti ir kaltinti užduočių rengėjų, juk sąlygos visiems buvo vienodos.


Anglų kalbos išmoko natūraliai

Jokūbas Jurevičius

Prieš egzaminą tikėjausi gauti aukštą anglų kalbos įvertinimą ir jaučiau, kad šimtukas yra įgyvendinamas rezultatas, tačiau negaliu pasakyti, kad buvau tuo užtikrintas. Papildomai anglų kalbos nesimokiau, jos daugiausiai išmokau natūraliai – anglų kalba skaitydamas straipsnius, žiūrėdamas filmus bei serialus, retkarčiais bendraudamas su užsieniečiais. Žinoma, daug prisidėjo ir darbas pamokose, kurios padėjo „nušlifuoti“ įgūdžius. Todėl dėkoju mokytojai Daivai Macijauskienei, kuri paruošė mane egzaminui.

Kadangi po egzamino namiškiams sakiau, jog sekėsi neblogai, tačiau galėjo būti ir geriau, jie buvo maloniai nustebę, kai sužinojo apie maksimalų įvertinimą. Iš draugų sulaukiau daug gerų žodžių bei sveikinimų. Žadu savo ateitį sieti su informatika, o studijuoti – programų sistemas. Nuo mažens mane traukė technologijos bei kompiuteriai, nuolat tuo domėjausi, todėl manau, kad tai bus tinkamiausias pasirinkimas.

Pastabų dėl anglų kalbos egzamino užduočių ir vertinimo sistemos neturiu, visos užduotys buvo suformuluotos pakankamai aiškiai, suprantamai, todėl didesnių keblumų neiškilo.


Nereikėdavo dirbti papildomai

Paulius Vaičekonis

Tikėjausi aukšto balo, tačiau šimtukas truputį nustebino. Anglų kalba visuomet sekėsi ir tai buvo dalykas, ties kuriuo beveik nereikėdavo dirbti papildomai. Per visus mokymosi metus esu turėjęs galbūt septynis anglų kalbos mokytojus, tačiau pastaruosius dvejus anglų kalbą dėstė mokytoja Irena Laužadienė.

Namiškiai ir dalis draugų jau žinojo apie mano rezultatą dar anksčiau, nei aš jiems pasakiau. Sulaukiau giminaičių sveikinimų skambučių, pasveikino ir tėvai bei draugai.Apsisprendžiau rinktis programų sistemas (programavimą) ir bandysiu įstoti į Vilniaus universitetą. Kadangi sekasi tikslieji mokslai, specialybė paklausi ir pačiam įdomi, tai buvo lengvas apsisprendimas, kuris pats savaime atėjo į galvą.

Egzaminai buvo maždaug tokie, kokių tikėjausi, vieni kiek lengvesni už praėjusiųjų metų, kiti sunkesni, bet nieko išskirtinio. Mano nuomone, vertinimo sistema gera, nes, netgi puikiai neatlikus visų užduočių, padarius keletą klaidų, įmanoma nesunkiai surinkti šimtuką ar gauti kitą aukštesnį balą, jei to yra siekiama.


Tobulėti skatino ir kitų mokinių motyvacija

Rytis Deržinauskas

„Nesitikėjau anglų kalbos egzamino šimtuko. Po egzamino labai išgyvenau, nes maniau, jog parašiau prasčiausią esė, kokią esu parašęs per dvylika mokslo metų. Žinojau, kad kalbėjimo ir klausymosi dalys man sekėsi neblogai, o angliškai rašau beveik be klaidų, bet kadangi nesugebėjau atskleisti temos taip, kaip norėjau, pritrūko laiko, maniau, kad gausiu tik apie devyniasdešimt. Anglų kalba man visada sekėsi gerai, daug laiko ruoštis egzaminui neskyriau, tačiau visada stengiausi laisvalaikiu perskaityti kuo daugiau knygų anglų kalba, kad praplėsčiau savo žodyną. Taip pat mokykloje mokiausi labai stiprioje anglų kalbos grupėje, kuriai dėstė mokytoja Irena Laužadienė, o kitų mokinių motyvacija labai skatino tobulėti“,  – pasakojo Rytis Deržinauskas.

Jis sulaukė daug draugų ir giminių sveikinimų, tačiau šimtukas jiems nebuvo netikėtas, nes visi žinojo, jog anglų kalbą Rytis moka gerai. Anglų egzamino užduotys paties abituriento nenustebino: viskas buvo, ko tikėjosi, ir kam buvo pasiruošęs.

„Jau dešimtoje klasėje žinojau, jog studijuosiu Vilniaus universitete, todėl man terūpėjo išsirinkti studijų programą. Visus metus mąsčiau, kuo noriu būti, ir, nors dar nesu tvirtai įsitikinęs, šiuo metu manau, jog pasirinksiu molekulinės biologijos arba mikrobiologijos ir biotechnologijų studijas“, – gabus jaunuolis.

 

kasyba

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
:):)enna Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
:):)
:):)

Šaunuoliai Žiobiškio vaikinai. Labai jumis didžiuojamės!!! Nušluostėt nosis daugeliui miestelėnų.:)

enna
enna

Pauliau ŠAUNUOLIS ! Sveikinimai ir linkėjimai iš Jaunystės 10