Vasario 16 d. 17.30 val. laužų apšviestoje Rokiškio šimtmečio aikštėje susirinkusieji prisimins įvykius, kurie įvyko prieš 70 metų, kai Minaičiuose (Radviliškio r.) buvo sušauktas Lietuvos partizanų vadų suvažiavimas ir pasirašytas vienas svarbiausių Lietuvos dokumentų – Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) deklaracija. Ją pasirašė aštuoni posėdžio dalyviai: LLKS tarybos prezidiumo pirmininkas Jonas Žemaitis-Vytautas ir nariai Aleksandras Grybinas-Faustas, Vytautas Gužas-Kardas, Juozas Šibaila-Merainis, Bronius Liesys-Naktis, Leonardas Grigonis-Užpalis, Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir Petras Bartkus-Žadgaila. Du iš aštuonių signatarų buvo rokiškėnai – Vytautas Gužas-Kardas ir Leonardas Grigonis-Užpalis.

Ši deklaracija sudarė teisinį ir politinį Lietuvos ginkluotojo pasipriešinimo pagrindą, suteikė laisvės kovoms naują pobūdį, įteisino LLKS, kaip visuotinio organizuoto ginkluotojo pasipriešinimo sovietinei okupacijai organizaciją, o jos tarybą – kaip vienintelę teisėtą valdžią okupuotos Lietuvos teritorijoje.

Rajono gyventojai kviečiami į minėjimą Šimtmečio aikštėje.

Renginį organizuoja visuomeninė organizacija „Tyzenhauzų paveldas“ su daugeliu partneriu ir rėmėjų. Renginį remia ir „Gimtasis Rokiškis“.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie