blank
15min.lt nuotr.

Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikienė „Gimtajam…“ sakė, kad iki rugpjūčio 25 d. priimti sprendimai remti 715 mokinių. Tokiam skaičiui vaikų bus skirti nemokami pietūs ir parama mokinio reikmėms įsigyti. „Manome, kad šis skaičius bus didesnis, nes prašymai dar yra priimami“, – sakė Z. Čaplikienė ir patikslino, kad pernai ši parama buvo skirta 918 mokinių.

Specialistė priminė, kad moksleiviai turi teisę į nemokamus pietus ir į paramą mokinio reikmėms įsigyti tuomet, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 dydžio valstybės remiamų pajamų (VRP). Šiandien tai – 220,5 Eur.

Tačiau tai ne vieninteliai kriterijai paramai gauti. „Atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas, paramą galima gauti ir ligos, nelaimingo atsitikimo atvejais, taip pat netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus“, – sakė Z. Čaplikienė. Šiuo atveju mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmėms įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį mažesnės kaip 2 VRP dydžiai. Šiandien tai – 294 Eur.

Specialistės teigimu, į paramą pretenduojantieji turi kreiptis į seniūniją dėl buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo. Įvertinusi šeimos objektyvias priežastis, seniūnija nustato, ar parama yra tikslinga.

Vis dėlto su naujaisiais mokslo metais galimybės gauti paramą nesibaigia: dėl paramos mokinio reikmėms įsigyti rokiškėnai dar gali kreiptis iki spalio 5 d., o dėl nemokamų pietų mokyklose – visus metus, akcentavo Z. Čaplikienė.

Būtinus dokumentus pravartu pateikti savivaldybės viename langelyje, siųsti el. paštu savivaldybės kontaktais, o neturintieji tokių galimybių gali kreiptis tiesiog į savo seniūnijas.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: